דף הבית
נושאים כלליים

Cubase
מה זה Cubase?
Cubase, תוכנת מחשב לעריכת מוזיקה היא ככל הנראה אחת התוכנות המובילות היום בתחום העריכה. באמצעות התוכנה יכול כל אחד להפוך את המחשב האישי שלו לאולפן הקלטות וליצור מוזיקה מקצועית. התוכנה משמשת מוזיקאים על שלל גווניהם, החל במוזיקאים בתחילת הדרך או חובבים שרוצים לשחק עם המוזיקה שלהם ועד למוזיקאים ועורכים מקצועיים. רבים אשר נמצאים בתחילת הדרך היצירתית שלהם ורוצים ליצור מוזיקה ולערוך אותה, רוצים להימנע מהגעה לאולפנים יקרים ותוכנת Cubase מאפשרת להם לעשות זאת. מי שלא מכיר את התוכנה יכול למצוא עצמו שואל שאלות רבות אשר קשורות אליה כמו למשל כמה עולה התוכנה, האם היא מתאימה להתקנה בכל מחשב ואיפה אפשר ללמוד לימודי הפקה מוזיקלית או לימודי מוזיקה אלקטרונית שם לומדים לעבוד איתה.

כמה עולה התוכנה?
תוכנת Cubase היא תוכנה אשר מאפשרת לכל אחד להפוך את המחשב שלו לאולפן הקלטות. כמובן, עלות התוכנה נמוך בהרבה מהפקה באולפן הקלטות. עם זאת כדי לתת תשובה ספציפית יש לבחון איזו גרסה של תוכנה רוצים להחזיק וכמו כן יש להבין כי אלו אשר מחזיקים בתוכנה יכולים לרכוש עדכונים אם אלו יצאו ואם הם ירצו בכך.
אלו מחשבים יכולים להתאים לתוכנה

השאלה אם בכל מחשב אפשר להתקין תוכנת Cubase היא שאלה רלוונטית מאד למי שרוצה להתחיל לערוך מוזיקה בבית. כיוון שהיום ישנם מחשבים ביתיים חזקים מאד אפשר לראות כי רוב המחשבים מתאימים לתוכנה ועם זאת במקרה של שאלה אפשר לפנות למוכרי התוכנה ולקבל הכוונה וייעוץ על התוכנה.

איך מפעילים את התוכנה?
כדי להפעיל את תוכנת Cubase מומלץ מאד ללמוד על אודותיה בעזרת קורס קיובייס. היום ישנם קורסים מקצועיים של הפקה מוזיקלית ולימודי BPM אשר מאפשרים לכל אחד ללמוד על התוכנה וכך להפוך לעורך מוזיקה מקצועי. הקורס מקיף מאד ויכול להיות שימושי למי שנמצא בתחילת הדרך וגם למי שיש רקע בסיסי בתוכנה.