דף הבית
נושאים כלליים

אחסון אתרים

מאת: יוחאי גלרמן


איך בוחרים חברת אחסון אתרים?

בבחירת חברת אחסון אתרים, יש להביא בחשבון כמה שיקולים. יש בארץ כמות אדירה של חברות המספקות שירותי איחסון במחירים הוגנים ותוך מתן שירות מצוין. ועדיין, חברות מסוימות עדיפות על פני אחרות. אלו מקצת השיקולים שיש להביא בחשבון:

מפרט טכני

כדאי לברר מראש מהו המפרט הטכני הדרוש לכם בשרת. כמה זיכרון דרוש לכם? איזו כמות תעבורה חודשית? דרוש בסיס נתונים? כמה תיבות מייל צריך? ועוד ועוד.
המחיר של אחסון אתרים משתנה מאד בהתאם לפרמטרים הללו. הגורמים שישפיעו על החבילה הדרושה לכם הם כמות הגולשים באתר, כמות התמונות באתר, מספר הדפים ותחזית הצמיחה לשנה הקרובה.
בונה אתרים מיומן יוכל לתת לכם סדרי גודל בע"פ. בד"כ אפשר להתחיל עם חבילה מצומצמת ולשדרג אותה בהמשך הדרך.


אחסון אתרים


עלות מול איכות

בגדול, עבור רוב העסקים העלות של אחסון אתרים היא שולית. מדובר בעשרות שקלים בחודש במקרה הטוב או כמה מאות שקלים בחודש במקרה היקר יותר. עבור חברות שמגלגלות עשרות אלפי שקלים בחודש מדובר בהוצאה קטנה יחסית.
יחד עם זאת על איכות אסור להתפשר. הנזק התדמיתי שנוצר כתוצאה מנפילה של אתר אינטרנט גדול משמעותית מפער מחירים בין חברות. לכן ההמלצה הגורפת היא לברר מבעוד מועד אודות איכותן חברות של אחסון אתרים.

שירות

בהמשך לנושא האיכות, תמיד יש תקלות. אם אתרים כמו גוגל ויוטיוב נופלים מדי פעם, כל אתר יכול ליפול. השאלה היא עד כמה מהירה תהיה התגובה של חוות השרתים. חברות אחסון אתרים שונות מספקות שירותים באיכות שונה.
הפיתרון האופטימאלי עבור בעלי אתרים הוא שירות 24 שעות ביממה. לא כל חברות האחסון מציעות שירות מסוג זה. גם אם זה כרוך בעלות נוספת, זה שווה את הכסף.

אחסון אתרים בארץ

ישנן לא מעט חברות ישראליות שעושות טעות ומאחסנות את האתר בחו"ל (מטעמי חיסכון). אם קהל היעד שלכם הוא אמריקאי זה לגיטימי. אולם אם אתם פונים לשוק המקומי, אחסון בחו"ל הופך את האתר שלכם להרבה פחות רלוונטי לגולש הישראלי מאשר אתרים ישראלים מתחרים. הדבר יתבטא בצורה בולטת בדירוג התוצאות בגוגל. אתר ישראלי מאחסנים בארץ, נקודה.