דף הבית
נושאים כלליים

לימודי הפקה מוסיקלית
מה לומדים במסגרת לימודי הפקה מוסיקלית?
הפקה מוסיקלית משתמש בחומרי הגלם היוצרים כל שיר כגון מלים, לחן, מנגינה וכלי נגינה, והופכת אותם לתוצר הגמור שהוא שיר המוכן להשמעה ברדיו, באלבומים או בסינגלים. לימודי הפקה מוסיקלית מכינים את המעוניינים בכך לעבודה בתחום ההפקה המוסיקלית ולהשתלבות בתעשייה.

אז מה לומדים במסגרת לימודי הפקה מוסיקלית?

• מוסיקה: בתחום המוסיקה, לומדים במסגרת לימודי הפקה מוסיקלית את התאוריה של המוסיקה, הבנה של הרמוניה, תזמונים וקומפוזיציה וכיצד להשתמש בתכונותיה השונות של המוסיקה לשם עיבוד שירים בשלבים מאוחרים יותר. כמו כן, עובדים על פיתוח חוש שמיעה מוסיקלי אשר הינו חשוב ביותר בתעשייה.

• סאונד והפקה: לימודי הפקה מוסיקלית מקנים לתלמידים כלים בתחום תורת הצליל וכן הפעלת אולפן הפקות בכל הנוגע לטכנאות אולפן, יצירת מיקס, מאסטרינג, פוסט פרודקשן והפקה מוסיקלית- כולם תחומים חשובים לשם עיסוק בהפקה מוסיקלית עם סיום הלימודים ולשם הבנה של פעולת האולפן וכיצד לבצע את העבודה באופן יסודי.

• טכנולוגיה: הפקה מוסיקלית מתרחשת באמצעות שימוש בכלים טכנולוגיים רבים, אשר אלו שאינם מומחים בהם לא יוכלו להפעיל כראוי ולא יגיעו לתוצאות ברמה זהה לאלו אשר העמיקו את הידע בתחום זה. לימודי הפקה מוסיקלית מלמדים כיצד להפעיל את הכלים הטכנולוגיים הדרושים לשם יצירה והפקה במחשב, וכן את התוכנות השונות בהן עושים שימוש בעבודה זו.

לימודי הפקה מוסיקלית מכינים אתכם להתנהלות בתעשייה

מלבד הידע התיאורטי הרב שנרכש בזמן לימודי הפקה מוסיקלית, התלמידים גם צוברים ניסיון ועובדים על הפקה ועיבוד של מגוון שירים ויצירות בזמן לימודיהם. במהלך הקורס גם נלמדת ההתנהלות הנכונה בתעשייה מבחינת זכויות יוצרים, חוזים, שיווק, ניהול עצמי ויחסי ציבור, כך שבוגרי הקורס יוצאים בעלי תעודה בהפקה מוסיקלית והידע הנדרש להשתלבות מידית בתעשייה.