דף הבית
נושאים כלליים

לימודי מוזיקה אלקטרונית
מוזיקה אלקטרונית היא ז'אנר עולה בעולם המוזיקה בשנים האחרונות ותופסת מקום די נכבד בתעשיית המוזיקה של ימינו. ייחוד המוזיקה האלקטרונית הוא בכך שהיא נוצרת בעיקר מכלים אלקטרונים כמו סינתיסייזר, סמפלר, מחשב וכדומה. אפשר לכנות אותה גם "מוזיקה ממוחשבת".

קצת על מוזיקה אלקטרונית- היסטוריה והתפתחותה של המוזיקה האלקטרונית

מקורה של המוזיקה האלקטרונית הוא בתנועת המוזיק קונקרט שהתפתחה בצרפת בשנות הארבעים של המאה העשרים. תנועה זו עשתה שימוש ברשמקול על מנת להפיק מוזיקה ובהמשך, בסינתיסייזר משהומצא. בשנות החמישים של המאה העשרים, בניו יורק שבארצות הברית, פיתח אדגר וארז את הפואמה האלקטרונית שנחשבת עד היום ליצירה האלקטרונית הראשונה בעולם. בחלוף השנים, התבססה המוזיקה האלקטרונית על מוזיקה קלאסית מתקופת הבארוק בעיקר, ורק לאחר מכן אומצה על ידי תרבות הפופ. בהמשך, שולבה המוזיקה האלקטרונית בז'אנרים אחרים כמו ג'אז ואף השתמשו בה בצורה רחבה כפסקול למיני סרטי וסדרות פנטזיה, כמו למשל דוקטור הו.

מוזיקה אלקטרונית כיום
כיום, המוזיקה האלקטרונית הפכה פופולארית בעיקר בדיסקוטקים, לאור העובדה שהסימפול, קרי, החזרה על אותו הקצב במהירויות גבוהות במיוחד מתאים לרחבת הריקודים. היתרון הבולט במוזיקה האלקטרונית כיום, שהופך אותה לכל כך אטרקטיבית בעיני אומנים, היא העלות הנמוכה של ההפקה והציוד של המוזיקה האלקטרונית, שהופכים אותה לנגישה במיוחד.

לימודי מוזיקה אלקטרונית
אם תמיד חלמתם לקחת חלק בתעשיית המוזיקה ההולכת ועולה ומוזיקה אלקטרונית היא משאת נפשכם, צאו עוד היום להירשם אל לימודי מוזיקה אלקטרונית. בישראל ישנם מספר מוסדות בהם ניתן ללמוד לימודי מוזיקה אלקטרונית, הפקת מוזיקה אלקטרונית ועוד. מדובר בתחום שקרנו עולה והופך להיות דומיננטי ונוכח כמעט בכל סגנון מוזיקה שיש כיום, לכן מומלץ לכל מי שעוסק במוזיקה להכיר וללמוד זאת.