דף הבית
נושאים כלליים

GMAT
המדריך לחישוב ציוני GMAT
מבחן GMAT הוא מבחן אדפטיבי ממוחשב אותו צריכים לעבור מועמדים לתואר שני במנהל עסקים. המבחן נהוג באוניברסיטאות ובמוסדות הלימוד המובילים בעולם, הוא כתוב בשפה האנגלית והוא כולל חיבור, חלק כמותי, חלק מילולי וחשיבה משולבת. כמו בפסיכומטרי, גם במבחנים אלו הציון הסופי והמשוקלל של מבחני GMAT נע בסקאלה של 200-800. הציון מחושב באופן יחסי לשאר הנבחנים וכמות התשובות הנכונות אינה מספיקה כדי לקבוע את הציון.

במבחן אדפטיבי ממוחשב כמו GMAT הציון נקבע על פי רמת הקושי של השאלות אליהן מגיע הנבחן. תלמידים שעונים נכון על אותו מספר שאלות עשויים לקבל ציונים שונים לחלוטין. הסיבה לכך קשורה לציון הניתן בכל רמת קושי. רוב התלמידים במבחני GMAT עונים נכון על 60% מהשאלות, אך התפלגות הציונים הרבה יותר מגוונת. תלמיד שעונה על תשובה נכונה מעלה לעצמו את הציון ובמקביל גם גורם לכך שהשאלה הבאה תהיה קשה יותר.

האם יש משמעות לחלוקה לפרקים?
המבנה של מבחן GMAT משפיע על חישוב הציונים. הציון ניתן בנפרד לכל אחד מהפרקים ויש גם ציון משוקלל של הפרק הכמותי והמילולי. עם סיום המבחן ולפני הצגת הציונים ניתנת לנבחן הזדמנות לביטול המבחן הנוכחי. במידה ובוחרים לעשות זאת לא ניתן לדעת מה היה ציון המבחן שבוטל, דמי ההרשמה לא יוחזרו ובמבחנים הבאים תצוין הפעולה באופן שעשוי להשפיע על ועדות הקבלה. לכן חשוב להרשם אל קורס הכנה למבחן GMAT, קורס GMAT מחיר שונה מאשר מורה פרטי לGMAT.

הציון המשוקלל, הציון הכמותי והציון המילולי ניתנים עם סיום המבחן, בעוד ציון קטע הכתיבה וה-IR מועברים לנבחן רק לאחר 20 ימים. הסיבה לכך היא שציונים אלו נבדקים בנפרד והציון עליהם ניתן עם הטופס הרשמי בלבד. לאחר קבלת הציון המלא אפשר לגשת לועדות הקבלה ולהגיש מועמדות לתואר שני במנהל עסקים. חשוב להתכונן היטב למבחן ולהירשם אל מורה פרטי לGMAT, הכנה למבחן GMAT על ידי קורס GMAT באחד מבין מוסדות הלימוד הקיימים, בדקו לפני ההרשמה כמה עולה קורס GMAT. חשוב לדעת כי מקומות המעבירים קורסים אלו מעבירים גם בדרך כלל קורס GRE.