דף הבית
נושאים כלליים

מהם נזקי גוף?
נזקי גוף הם הגדרה כוללת של נזקים העלולים להיגרם לגוף כתוצאה מכמה גורמים אפשריים לרבות: תאונות דרכים, תאונות עבודה, מחלות מקצוע, תאונות עם כלי שייט, תאונות במרחב הציבורי עקב רשלנות של הרשות הציבורית, נזקי גוף עקב רשלנות רפואית, פגיעות עקב נשיכות של בעלי חיים, פגיעות של ילדים עקב נסיעה באופניים או קורקינט וכיוצא באלה. נזקי גוף הם כל הפגיעות הפיזיות או הנפשיות שנגרמות עקב תאונות אלה ועליהם זכאי הנפגע לקבל פיצויים ממוסדות שונים לרבות המוסד לביטוח לאומי, מוסד חינוכי במקרה של תאונות תלמידים בבית הספר או חברות הביטוח השונות, כאשר כל מקרה לגופו.

חומרת נזקי גוף

נזקי גוף אינם כלולים בטבלה שניתן לאתר אותם, אלא שהם נקבעים לגופו של עניין בכל תאונה בנפרד. יש נזקי גוף קלים שגורמים לפגיעות קלות ויש כאלה שיכולים לגרום לאחוזי נכות גבוהים ועד למוות. חומרת נזקי הגוף נקבעת על ידי וועדות רפואיות שונות, הצגת מסמכים רפואיים של הנפגע ומומחים נוספים, וכל זאת על מנת לקבוע בסופו של ההליך את גובה הפיצויים המגיעים לנפגע.

פנייה לעורך דין נזקי גוף


על מנת לקבל את מלוא הפיצויים האפשריים בכל מקרה של פגיעה יש לקבל ייעוץ וליווי של עורך דין נזיקין המתמחה של תביעות נזיקין, חשוב לדעת כי חברות הביטוח וגם המוסד לביטוח לאומי אינם ששים לשלם פיצויים, והם מחזיקים סוללות של עורכי דין וחוקרים פרטיים על מנת למזער את גובה התשלום שיחויבו בו. לכן, חשוב מאד להיעזר בשירותיו של עורך דין המומחה בתחום נזקי גוף ובמקרים של תביעת אובדן כושר עבודה על מנת שידע להתמודד עם עורכי הדין של חברות אלה כדי שתוכלו לקבל את המקסימום המגיע לכם. לא מדובר בהוצאה כספית מבחינתכם מכיוון שרוב עורכי הדין מקבלים את שכר הטרחה שלהם כאחוז מסויים מגובה הפיצויים שיפסקו עבורכם.