דף הבית
נושאים כלליים

עורך דין נזיקין
דיני נזיקין שייכים למשפט האזרחי ובכך הם נבדלים מהמשפט הפלילי, המנהלי, דיני המעמד האישי ותחומי משפט אחרים. מבחינת שירותים הניתנים על ידי עורך דין, יש לכך משמעויות רבות. ראשית, עורך דין נזיקין יכול לעסוק בחיובים לא רצוניים בעקבות נזק שנגרם. בתחום הזה ההסמכה של עורך הדין מאפשרת לו ללוות את הלקוח ולהעניק ייצוג משפטי מלא. שנית, עורך הדין מנהל תביעות במצבים בהם נגרם נזק ממשי לאדם, לגופו או לרכוש. כאן הייצוג של עורך הדין חשוב לטובת בקשת פיצוי מהמזיק וניצול הסעדים הקבועים בחוק.

עורך דין נזיקין מעניק שירות מגוון עבור קהל הלקוחות. שירות נפוץ הוא לדוגמא הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, המתבטאת במתן שירות רפואי תוך סטייה מנורמת הזהירות הסטנדרטית. שירות אחר כולל טיפול במחלות מקצוע עם קשר בינן לבין תחום העיסוק של הלקוח. בנוסף, עורך דין נזיקין עוסק בתאונות המתרחשות בחו"ל, בלשון הרע והוצאת דיבה, במקרים של אובדן כושר עבודה ועוד.

איך יודעים מתי לפנות לעורך דין נזיקין?
כל מי שחווה פגיעה ומעוניין להגיש תביעה מתוקף דיני נזיקין צריך לפנות לעורך דין. התמחות של עורך דין מקצרת את התהליכים ומבטיחה מימוש יעיל של הזכויות השונות. כדאי לפנות לעורך דין גם במקרים של תאונות דרכים, נזקי רכוש, נפילות בשטחים ציבוריים, תביעות נגד משרד הביטחון ותביעות נכות נגד המוסד לביטוח לאומי. אפשר לדעת האם לפנות לעורך דין לפי מידת הנזק ובהתאם לפסקי דין תקדימיים.

תיאום פגישת היכרות ראשונית עם עורך דין נזיקין יכולה לחסוך ללקוח את המאמץ. פגישת ההיכרות מספקת ללקוח מידע מלא, עוזרת לו להבין את מעמדו המשפטי ותורמת לניהול התביעה ולהשגת הפיצוי המקסימאלי מהגורם המזיק.