דף הבית
נושאים כלליים

פירוק חברות
הליך פירוק חברות מרצון

בה בעת שהליך הקמת חברה בע"מ הוא הליך פשוט למדי, הרי שהליך פירוק חברות, גם אם מרצון, יכול להיות עניין סבוך יותר. עיקר הקושי בפירוק חברות טמון בכך, שיש להבטיח כי החברה תשלם את כל חובותיה בטרם יאושר לפרק את החברה. כיצד מתבצע הליך פירוק חברות ומה כדאי לדעת על הליך זה?

הקמת חברה היא פשוטה יותר מפירוקה

הקמת חברה משמעה יצירה ישות משפטית שונה, אשר יכולה להתחייב בהתחייבויות כלכליות, ויכולה גם להרוויח כסף. היתרון של הקמת חברה בא לידי ביטוי באפשרות להגביל את התחייבויות החברה להון שלה, כך שבעלי המניות אינם חבים באופן אישי את חובות החברה, ולא ניתן "להרים מסך" בנקל, כדי לכסות חובות של החברה באמצעות תשלום מאת בעליה של החברה. אולם, כיוון שכך, לא ניתן להתיר פירוק חברה בקלות, ויש צורך לוודא כי החברה עמדה בכל חובותיה בטרם יותר לה להתפרק.

חשוב להבדיל גם בין פירוק חברה מרצון לבין פירוק חברה בידי בית המשפט. פירוק חברה מרצון יכול להתבצע רק ברשות, ויש צורך להגיש בקשה לפירוק חברה אצל רשם החברות. במקרים מסוימים יכול בית המשפט להורות על פירוק חברה, אם זו הפכה חדלת פירעון, ולמנות לה מפרק אשר ימכור את נכסי החברה, כדי לכסות את חובותיה, כמו גם לקבוע תכנית לתשלום חובות החברה לנושיה.

ביצוע ההליך פירוק חברות בצורה פשוטה – באמצעות מקצוענים

בדיוק כמו כל פעולה אחרת הדורשת התערבות משפטים, כמו כתיבת חוזה מכירת דירה לדוגמא, אם אתם רוצים לבצע פירוק חברות שבבעלותכם או בתור זכיינים, הרי שכדאי מאוד להיעזר באנשי מקצוע, אשר יסייעו לכם לבצע את התהליך בצורה יעילה וללא בזבוז משאבים נוספים מעבר לאלה הדרושים לצורך פירוק חברות. פנייה אל מקצוענים תבטיח, כי תוכלו לסגור את החברה במהירות ובצורה הטובה ביותר האפשרית.

עוד לפני תחילת ההליך, פנו אל מספר חברות העוסקות בתחום והתרשמו ממקצועיותן. לאחר מכן בחרו את החברה שנראית כמתאימה ביותר עבורכם לביצוע המשימה. חשוב לאורך כל התהליך לשמור על קשר רציף עם מי שמטפל בפירוק החברה שלכם ולבדוק שהכל מתנהל כמובטח ועל פי המתוכנן. בהצלחה!