דף הבית
נושאים כלליים

ייעוץ משכנתאות
כאשר הנכם מעוניינים לרכוש נכס, ברוב המקרים אין לכם את ההון העצמי על מנת לשלם על כל הדירה בבת אחת. ולכן הדרך המקובלת כדי לשלם על הדירה עבורכם הינה נטילת משכנתא. הבעיה נעוצה בכך שבדרך כלל אין בידכם מספיק ידע שתואם את מצבכם בהווה ובעתיד. וכאן בעצם נכנס לתמונה ייעוץ משכנתאות. ייעוץ משכנתאות נעשה על ידי מומחה אשר הוא בקי בתחום המימון. מומחה זה הינו בעל היכרות מעמיקה בתחום המימון של המשכנתאות, והוא משמש כנציג עבורכם בכל נושא סקר השוק, משא ומתן על תנאי המשכנתא – הרכב המשכנתא, ריביות, תקופה – מול הבנקים השונים.

מה תפקידו של ייעוץ משכנתאות?

תפקיד יועץ משכנתא הינו לראות מי משקלל בבניית תמהיל המשכנתא את מצבם הכלכלי והאישי נכון לאותה תקופה, תוך כדי ראייה לטווח הארוך של שינויים שיכולים להיווצר במצבכם הכלכלי בעתיד. אם תבחרו ביועץ לא מקצועי, הוא עלול לבחור לכם מסלול משכנתא אשר לא תוכלו לעמוד בו בעתיד ולסיכונים מיותרים. מכיוון שכל אדם שחפץ בכך יכול להיות כיום יועץ משכנתא, גם אם הוא אינו בעל ניסיון ואם אינו מקצועי, אל תתביישו לשאול אותו מה היא ההשכלה שלו, היכן עבד בעברו, מה הניסיון המקצועי שלו ואיפה הוא רואה את היתרונות שבו על פני יועצי משכנתאות אחרים.

תחום גודל החברה המייעצת הוא אינדיבידואלי. יש כאלה שיגידו שחברת ייעוץ משכנתאות ו/או מיחזור משכנתא שהיא גדולה במיוחד מעניקה להם ביטחון מסוים, וגם בטח יש לה יתרונות במשא ומתן מול הבנקים בגלל הגודל שלה. הדבר בהכרח לא נכון כלל וכלל. ככל שחברת ייעוץ משכנתאות גדולה יותר, כך היא נדרשת להעסיק יותר עובדים, לפעמים הם בכלל לא בעלי ניסיון והיחס ללקוחות הופך להיות פחות ופחות אישי.