דף הבית
נושאים כלליים

יועץ משכנתא
האם אפשר לקרוא ליועץ המשכנתא בבנק יועץ משכנתא אובייקטיבי? בשום פנים ואופן לא. האינטרס של הבנק הוא למקסם את הרווח שלו. בתחום המשכנתאות הדבר מושג באמצעות מתן ריביות גבוהות ככל האפשר על המסלולים שהבנק מציג ללקוחות.

למזלנו, הבנק נתון לרגולציה לפיקוח של המפקח על הבנקים, וכן לבנק יש מתחרים נוספים ובעקבות כך הוא לא יכול להשתולל במתן ריביות גבוהות. אך שהדבר לא יטעה אתכם – הבנק אכן מנסה לתת את הריביות הכי גבוהות שהלקוח מוכן לקחת. הלקוח הממוצע שלוקח משכנתא לא מבין במסלולים, במושגים ובריביות ובמיוחד שמדובר בעסקה שנעשית פעם אחת בחיים, עסקה אשר המשמעויות הכלכליות שלה גבוהות במיוחד. לכן, כדאי שהלקוח יקבל ייעוץ משכנתאות מקצועי. אך מה לגבי האובייקטיביות של הייעוץ? ייעוץ משכנתאות אובייקטיבי הוא ייעוץ המתקדם בצרכים ובמאפיינים הייחודיים של כלכלת המשפחה של הלקוח. כל יועץ משכנתא כלכלי יכול, עם קצת מאמץ, להכין תכנית מסלולים ללקיחת משכנתא שתחסוך כסף רב ללקוח, אך לרוב רק יועץ משכנתא אובייקטיבי שהוא גם יועץ מוסמך לכלכלת המשפחה יכול להתאים למשפחה תמהיל משכנתא שלוקח בחשבון את כל המאפיינים הייחודיים של כלכלת המשפחה, את תכנית מימוש היעדים שלה וכן את מרכיב ניהול הסיכונים הכלכליים של המשפחה.

מה טומן בחובו יועץ משכנתא?

יועץ משכנתא אובייקטיבי מתמקד במאפיינים הכלכליים הייחודיים של כלכלת המשפחה שלכם. ייעוץ משכנתאות אובייקטיבי יחסוך לכם הרבה מאוד כסף, ייתן לכם ידע אשר מעניק ביטחון בקבלת החלטה מושכלת. התהליך יהיה יעיל וקצר.

ניתן לקבל המלצות על יועץ משכנתא מחברים אשר רכשו דירה לאחרונה, בפורומים מקוונים שונים, אשר מתייחסים למימון נדלן וכדומה. בכל אופן, מומלץ להגיע אל יועץ משכנתא עם הצעה מוכנה מבנק ולברר לגבי האפשרות להוזיל את ההצעה אשר התקבלה. בצורה זו תוכלו לדעת האם השירות של היועץ יכול באמת להביא לחיסכון מעבר למה שהשגתם כבר בעצמכם.