דף הבית
נושאים כלליים

צילום ילדים
"פעם הוא היה בלונדיני"

בפעם הראשונה שבה הגעתי לביתו של בעלי, כשעוד היינו חברים, אימא שלו הציגה בפניי בגאווה את תמונות הסטודיו שלו כשהוא היה בן שנה, וסיפרה שאת כל ילדיה היא לקחה להצטלם בילדותם. כמובן שהיא הראתה לי גם את תמונותיהם של שאר הילדים, לבושים בחליפות עם פונפון אדום שנקנו במיוחד לרגל הצילום: "תראי איזה שיער בלונדיני ארוך וחלק היה לו, אחר כך הצבע השתנה" היא הצביעה בגאווה על אחיו הצעיר.

עם הזמן גיליתי שזה מנהג קבוע בכל פעם שמגיעה איזו דודה מאמריקה או שאחד הילדים מביא הביתה חברה חדשה, או אז חמותי היקרה אצה רצה לשלוף את תמונות הסטודיו של הילדים ולהראות להן בעיניים נוצצות את יצירות המופת.

דור האייפון הקטן

אכן, תמונות סטודיו של ילדים הן פריט חובה בכל בית. בשנים האחרונות צילום ילדים הפך להיות עסק של ממש, שלא כמו פעם שהיו הולכים לעיתים רחוקות לצלם את הילדים אצל צלם מקצועי.

כיום, בנוסף לאלפי התמונות המתעדות כל רגע בחייו של האוצר שלנו מהרגע שרק נולד, אנו גם עושים לעיתים הרבה יותר תכופות צילום ילדים מקצועי. בנוסף, אם פעם היינו מקבלים לאחר צילום ילדים בסטודיו מין שרשרת של תמונות אחדות עם מסגרת מקרטון, היום יוצאים מהסטודיו עם אלבום של ממש.

מי יודע מה יהיה כשהילדים שלנו יהיו הורים בעצמם, לאן עסקי הצילום יתפתחו וכיצד הם ינציחו את נכדינו, כבר היום התמונות האשונות של הילדים מצולמות על ידי צלמת הריון שמצלמת את האמא בתקופת ההריון.

ילד טוב ירושלים

צילום ילדים הוא חוויה בפני עצמה. הורים רבים תוהים לעצמם כיצד ייתכן שהזאטוטים ההיפראקטיביים שלהם שלא מסוגלים לעמוד לרגע במקום לפתע פתאום יהפכו להיות ממושמעים וישתפו פעולה עם הצלם. אבל קודם כל אפשר להרגיע את ההורים הללו, עוד לא נתקלתי בתמונות סטודיו שבהם הילדים בוכים, לא מסתכלים למצלמה או לבושים ברישול. התמונות תמיד יוצאות מדהים, והאמינו לי – זה לא מפני שרק ילדים נוחים נלקחים לצילום ילדים.

הצלמים מורגלים גם בעבודה עם ילדים, והם יודעים איך לגרום להם לשתף פעולה. וחוץ מזה, דווקא השובבות והקסם של הילדים תורמת לכך שיוצאות תמונות יצירתיות.

מתי לעשות צילום ילדים ?

צילום ילדים ניתן לעשות בכל גיל, אבל מומלץ לעשות זאת כשהילדים מציינים אבני דרך בהתפתחותם: בהגיעם לגיל שנה, כשהם מתחילים לזחול או ללכת, כשהם עולים לכיתה א', בטקס ה"חלאקה" (מנהג שבו מספרים את הילד לראשונה בגיל 3) למי שנוהג או אחרת.