דף הבית
נושאים כלליים

צלמת היריון
האלבום הראשון

דבר מקובל הוא שאלבומו הראשון של הילד מתחיל מנקודת האפס, כלומר מרגע הלידה. ישנם כאלה שמגדילים לעשות ומשלבים באלבום את תמונות האולטרא-סאונד, ואולי מצרפים תמונה או שתיים מההיריון. עם זאת, יש המתייחסים להיריון כתקופה הראויה לאלבום בפני עצמו והולכים להצטלם בסטודיו מיוחד שבו צלמת היריון מפיקה עבורם אלבום ייחודי ומרגש. בדרך כלל חלק מהתמונות נעשות בשיתופו של האבא, ואם ישנם ילדים נוספים גם הם מצטרפים. לפעמים גם בעלי החיים מובאים לצילום, אך כמובן שבמרכזה של התמונה ניצבת האישה ההרה.

היופי שבהיריון


ייתכן שלחלק מהאנשים זה ייראה מיותר לעשות צילום היריון והם יראו בכך בזבוז של כסף, אך כולם יסכימו שהיריון הוא חוויה נשית קסומה ואינטימית. ישנן נשים ששונאות להיות בהיריון ושונאות את מראה גופן, ויש כאלה שמתמלאות קנאה למראה כל אישה בהיריון ונהנות מתשעת החודשים הללו. לראשונות כמו גם לשניות צילום היריון יכול להיות חוויה מרגשת ומיוחדת שתשאיר מזכרת מופלאה. זו הזדמנות לאישה להתחבר לגוף ולהיריון, להשתחרר מול צלמת היריון ולהיות לגמרי עם העובר שלה.

למה דווקא צלמת?

כמובן שאפשר לעשות צילום היריון גם על ידי צלם, אבל כשמדובר על צלמת היריון זה שונה, שכן לאישה יש טביעת עין שונה ורגישות לעניין. בנושא כל כך נשי ואינטימי כמו היריון יש יתרון בכך שדווקא אישה תבצע את הצילום, מה גם שמן הסתם המצולמת תרגיש יותר בנוח עם האישה ולא תהסס לחשוף את בטנה המעוגלת. אולי אף תיווצר ביניהן כימיה מיוחדת, בפרט אם הצלמת עצמה חוותה היריון או אולי אף בעיצומו של היריון.

איך מתבצע צילום היריון?

אחרי שמחליטים על צלמת היריון מגיעים לסטודיו שלה ושם משוחחים עימה בטרם הצילום בכדי שהיא תוכל להתרשם מאישיותה וסגנונה של המצולמת. למשל ישנן נשים שרוצות להצטלם בעירום מלא או חלקי ומנגד ישנן כאלה שמעוניינות לחשוף רק את הבטן, אם בכלל. הצילום נעשה בסטודיו או בטבע או בשילוב של שניהם.

לפעמים הצלמת מציעה שלל אביזרים שיוסיפו עניין ונופך לתמונה כמו צעצועים – דובי וכדומה, וילון שקוף, פרח, כובעים וכן הלאה. ניתן לבצע את צילום ההיריון בכל שלב של ההיריון, אך כמובן שהכי מומלץ להצטלם כשההיריון כבר בשלבים מתקדמים והבטן גדולה, אם כי ישנן נשים שלא אוהבות את מראה גופן עם הבטן הגדולה והן יעדיפו להצטלם כשהבטן עודנה קטנה יחסית. יש כאלה שמשלימים את צילום ההיריון לאחר הלידה עם הרך הנולד, מה שנקרא לסגור מעגל.