דף הבית
נושאים כלליים

צילום בוק בת מצווה
מגיע גיל בת המצווה. כל ההכנות לאירוע בעיצומן. ילדתנו מתרגשת, גם אנחנו. אולם סגרנו, די ג'יי גם, בגדים, צלם, אטרקציות וענינו כמעט על כל בקשותיה. מחכים ליום שלה. באותו יום היא מצטלמת, כמעט כמו כלה. כל גיל והריגוש שלו.

יום צילום בוק בת מצווה הוא חלק לא פחות מרגש מהערב עצמו. אנחנו מרשים לה באופן חד פעמי להתאפר, היא הולכת לספר ובוחרים את מקומות הצילום. התינוקת שלנו, למרות שהיא כבר לא מרשה לנו לכנות אותה כך, כנראה לא תישן בלילה לפני מרוב התרגשות. גם החברות שלה מתכוננות. אולי הן יצטרפו לתמונה או שתיים.

איפור ושיער

חשוב לציין כי בגיל שתיים עשרה היא מתחילה לגלות את הנשיות שבה ולובשת שמלות הנראות כמו שמלת כלה או שמלות ערב, היא מפתחת דעה על עצמה, צוברת ביטחון או, חלילה מאבדת אותו. שלב שמלווה ברצון להתחפש באופן תמידי ולהיות "ליידי". אפשר לענות על רצונותיה, אך עדיף למנוע ממנה להיראות מחופשת. אמה חושבת שהכי יפה לה טבעי, אבל היא מעדיפה את ההפך. היא רוצה לחגוג עם איפור בצבעי הקשת ופרחים ענקיים בשיער.

לא ניתן יהיה למנוע זאת ממנה, אך קצת ריסון בהחלט לא יזיק. היא תודה לך על כך לפני גיל עשרים. איפור עדין על ידי מאפרת של איפור כלות בת מצווה. שיער דומה לשיער היפה שלה, כמו ש/הוא נראה ביום יום. בגדים צעירים. להיראות מבוגרת עוד יהיה לה כל החיים.

לוקיישנים

ארצנו הקטנטונת התברכה בנופים מרהיבים. ניתן לצלם במיקום אחד מסוים שאנחנו אוהבים ואפשר להחליף מיקומים במהלך היום. הרבה מצטלמות היום במבנים סגורים כמו פאבים למיניהם או סטודיו לצילום כזה או אחר, בעיקר אם האירוע בחורף.

צילום בוק בת המצווה, אם הוא מתרחש בקיץ יכול להיות גם בחוף הים, או אפילו בצומת של כביש. התחכום, מהבחינה הזאת, עלה מדרגה ולעיתים אנחנו דווקא מחפשים יותר את המקומות ה"מיוחדים" ופחות קלישאתיים מחוף הים. תלוי בילדה החוגגת. ניתן לתת לה יד כמעט חופשית בבחירה.

סנטימנטים

בעידן הטלפונים החכמים, אנו כמעט שלא מפתחים תמונות. אנו תלויים במחשבים, שומרים שם את כל חיינו המצולמים. צילום בוק בת המצווה נותן לנו מזכרת מוחשית. זהו אלבום שנציץ בו עוד שנים רבות. נצחק בעזרתו, ניזכר בתקופה בעזרתו ובעיקר נביך את ביתנו כאשר יגיע הבחור הראשון. זהו גיל יפה, מאושר בדרך כלל. החוויות שהילדות עוברות בגיל הזה הן בדרך כלל משמעותיות מאד עבורן ובוק בת המצווה יכול להנציח זאת בצורה הטובה ביותר.