דף הבית
נושאים כלליים

תכנון מטבחים

תכנון מטבחים


אחד החדרים החשובים והמשמעותיים ביותר בכל בית ובית הוא ללא כל צל של ספק חדר המטבח. משום כך, חשוב לזכור, כי תכנון מטבחים צריך להיעשות באופן כזה אשר יתאים לכם בדיוק כמו כפפה ליד. מטבח לא בונים כל שנה וגם לא משנים כל שנה, ועל כן כאשר אתם מתכננים מטבח יש להתאימו לאופי שלכם, לצרכים ולזמן שאתם משקיעים בו. היום מאוד נפוץ לבנות אי במרכז המטבח שהוא בעצם יחידת עבודה נוספת במרכז המטבח האמורה לעשות את עבודות המטבח קלות יותר, בנוסף תצטרכו את כל הארונות והמגירות כדי לאחסן את כלי המטבח השונים. אז בואו ונתחיל.
תכנון מטבחים בהתאם לבני הבית


לבני בית גבוהים יש לתכנן מטבח גבוה ולהיפך. אם האדם העיקרי בבית שמשתמש במטבח הוא גבוה במיוחד יש להתאים את גובה הדלפקים לגובה הנוח לו או לה. כך גם את עמדות העבודה יהיו נוחות יותר, הכיורים יהיו בגובה המתאים וכל יתר הדברים הקשורים לכך. גם מיקום המיקרוגל יהיה בהתאם וכך גם הטוסטר אובן וכדומה.


תכנון מטבחים – נוחות לפני הכל

בתכנון מטבח אנו ממליצים לקחת מעצב מקצועי שיוכל לייעץ לכם לגבי כל האלמנטים כדי שיהיו מאוד נוחים לשימוש ומאוד פרקטיים. למשל: מיקום הקרוסלה של הסירים והמחבתות בצורה יעילה תשאיר יותר מקום לכיור ולכיריים ויאפשרו לכם סביבת עבודה נוחה יותר. הדבר עשוי להשאיר מקום גם לשולחן אוכל במטבח שיצא ממנו במטבחים רבים וחבל.


תכנון מטבחים – צבע וצורה


אם בעבר רוב המטבחים היו נראים לבנים או בצבע עץ טבעי, הרי שכיום ניתן לבחור צבעים רבים למטבחים. ניתן לראות מטבחים שלמים ושונים באולמות התצוגה ובאתרי האינטרנט השונים בצבעים מרהיבים כמו ירוק בקבוק, כחלחל, צהוב, אפור וגם לבן וצבע עץ טבעי. כיום תמצאו כי המטבחים מפורזלים בידיות יפות ונוחות וגם השימוש בזכוכית בדלתות נעשית כיום במינון הנכון.


מטבחים מכל הסוגים


באולמות התצוגה תוכלו לראות גם מטבחים בעיצובים נוסטלגיים וגם בעיצובים מודרניים לחלוטין. כל שישאר לכם לעשות הוא לבחור את המתאים לכם ביותר.