דף הבית
נושאים כלליים

תיקי מנהלים
  תיקי מנהלים – לעולם הניהול כולו

עולם הניהול אינו אחיד ואינו שבלוני כמו שהרבה אנשים נוטים לחשוב בטעות. ניהול הוא אמנם ניהול, אבל התחום המנוהל שונה ממקום למקום וכך גם האנשים היושבים על כסא המנהל. מנהל אגף בשירות הציבורי אינו דומה בעיסוקו למנהל אגף ברשת בתי מלון, ומנהל אגף ברשת בתי מלון אינו דומה למנהל חטיבה במשרד עורכי דין גדול.

לכל מנהל ייעוד וקהל לקוחות שונה, עובדים אחרים וגם הנהלה שונה לחלוטין. לכן, כשאומרים תיקי מנהלים הכוונה היא למגוון מאד רחב של תיקים וייעודים שונים. תיק מנהלים בסגנון כזה או אחר צריך לשרת בדיוק את הצורך של המנהל שצמוד אליו רוב שעות היום, ולשמש אותו בצורה הטובה ביותר הן מבחינה ויזואלית והן מבחינה פרקטית.

תיקי מנהלים לתדמית שונה

תיק מנהלים יכול להיות אחד ממרכיבי התדמית החשובים ביותר לסקטור של מנהלים מסוג מסויים. בואו נאמר שמנהלים המגיעים לחברות אשראי או לבנקים כדי לעשות עסקים יראו אחרת לגמרי עם התיק שלהם יהיה תיק יוקרתי כמקובל בענף שלהם, אבל עם אופי וסגנון ייחודיים לו. מנהל מכירות בחברת ביטוח ירצה לעצמו תיק שונה לגמרי מאותו איש עסקים. הוא ירצה לשדר יציבות וביטחון ולכן יבחר לו תיק המסוגל לעמוד בדרישה זו. כמו כן, חשוב להבדיל בין תיקי נשים למנהלות או תיקי גברים למנהלים.

תיקי מנהלים – גם הפרקטיקה קובעת

תיקי מנהלים זה לא רק תדמית ולשדר יוקרה או כל דבר אחר. תיקי מנהלים זה בראש וראשונה מה נכנס ומה יוצא מהתיק, ולאיזה מרחק יש לסחוב אותו. עורכי דין עם קלסרי מסמכים תפוחים ורבים, יעדיפו תיקי מנהלים רחבים הנישאים על גבי גלגלים. התרוצצויות יומיומית במסדרונות בתי המשפט יחייבו אותם גלגלים אחרת ישברו את הגב בסחיבות אין סופיות של תיקים כבדים. כך ימדד התיק על פי הייעוד הפרקטי שלו על ידי כל מנהל ומנהל בנפרד. ניתן להוסיף לתיקי מנהלים ארנקי עור תואמים.

תיקי מנהלים – למנהלות

כמו בענפים רבים אחרים גם בענף התיקים ישנו ליין שלם לתיקי מנהלות. תיקים אלה, מעבר להיותם פרקטיים ואופנתיים המשדרים תדמית מסויימת, הם גם מסוגננים בשיק שמחמיא למנהלת לא רק על תפקידה הרם אלא גם על אישיותה ונשיותה.