דף הבית
נושאים כלליים

קורות חיים לדוגמא
  קורות חיים הם כלי לחיפוש עבודה, ובעצם הם כלי לחיפוש ראיון עבודה. קורות חיים הם מסמך האמור להביא את הקורא אותו להזמין אתכם לראיון עבודה שבמסגרתו תצטרכו לעשות רושם מדהים על אנשי כוח האדם של אותה החברה על מצנת שיקבלו אתכם לעבודה. לאחר שלב זה לקורות החיים ה נוכחיים שלכם לא יהיה עוד שימוש רב .

קורות חיים – רושם ראשוני

קורות חיים הכתובים היטב הם רושם ראשוני טוב שיכול להוביל להזמנה לראיון עבודה. אבל מה זאת אומרת כתובים היטב? איך לדעת האם קורות החיים שלכם כתובים כמו שצריך, ובכלל מה זאת אומרת – כמו שצריך? אם אני אמור להיות כמו כולם ולכתוב את קורות החיים שלי באופן שמקובל, אז איפה הייחוד שלי בכלל? הכל נכון, אבל צריך להתחיל ממשהו. מאיזה בסיס שיאפשר לכם לאלתר ולהכניס את הנימה האישית שלכם. או אז תעשו רושם ראשוני מדהים – גם הפנים את המקובל וגם ידע להציג עצמו באופן מיוחד ...

קורות חיים מוצלחים

כדי להצליח עיינו במספר קורות חיים של אחרים. הבינו מה עומד מאחוריהם ולאיזה משרות הם יועדו. הבינו את התבנית שמהם הופקו ונסו להעתיק את התבנית כדי להכניס לתוכה את התכנים שלכם. אבל גם התכנים לבדם לא יספיקו. כתבו זריז וקל לקריאה, אל תעייפו את הקורא שלכם. הוא יזרוק את הדף לפני שהגיע לפסקה החשובה .

פורמט מקובל לכתיבת קורות חיים

הפורמט המקובל הוא לכתוב את הפרטים האישיים שלכם בראש הדף, לאחר מכן ציינו את הדבר החשוב והמשמעותי ביותר שיכול לעניין את הקורא. במילים פשוטות ולא מתנשאות. לאחר מכן פרטו את נסיון התעסוקה שלכם מהאחרון עד לראשון, ולאחר מכן הוסיפו את ההשכלה ונסיון מיוחד שרלוונטי למקום העבודה שאליו שלחתם את המסמך ולו דרושים עובדים. המסמך יהיה מיושר ונקי מכל לכלוך ומילים מיותרות. הציגו עצמכם כמו שאתם אבל עם איפור מאיכות טובה . ניתן לראות באתרים רבים קורות חיים לדוגמא כדי להתרשם ולקחת רעיונות לעיצוב. קורות חיים הם הדרך הראשונה ליצור רושם חיובי על מנת להתקדם לעבר ראיון אישי – הקפידו לשלוח קורות חיים מקצועיים בלבד .