דף הבית
נושאים כלליים

עורך דין ליטיגציה

ההתמחות של עורך דין ליטיגציה

עורך דין ליטיגציה מתמחה בהתדיינות בין כתלי בית המשפט. ליטיגציה מבוצעת בישראל גם על ידי טוען רבני, אולם הוא רלוונטי רק במקרים בהם בוחרים לפנות לבתי הדין הרבניים. ההתמחות של עורך דין ליטיגציה כוללת שורה ארוכה של נושאים ותקנות. ראשית, עליו להכיר היטב את סדרי הדין הרלוונטיים להליך המשפטי בו הוא משתתף. ליטיגציה עוסקת בתחום המשפט הפלילי והאזרחי וההבדלים בין סדרי הדין משמעותיים. עורך דין המכיר את סדרי הדין חוסך לבית המשפט זמן ומייצג את האינטרסים של הלקוח על הצד הטוב ביותר.

שנית, עורך דין ליטיגציה חייב להקפיד על תהליך משפטי תקין. בשנים האחרונות שונו סדרי הדין בהליכים האזרחיים וזאת במטרה לצמצם את מספר הטיעונים בעל פה בבית המשפט, את משך זמן החקירות וכדומה. עורך דין המקפיד על תהליך משפטי תקין מבצע את עבודתו נאמנה מול כל ערכאה משפטית.


מחלקות ליטיגציה במשרדי עורכי דין

עד לפני מספר שנים עסקו עורכי דין גם בתחומי ליטיגציה וגם בשאר סוגי הייצוג המשפטי. יחד עם זאת, התהליכים האחרונים סביב המערכת המשפטית גרמו לכך שבמשרדים הגדולים החלו לקום מחלקות המתמחות בשירותי ליטיגציה בלבד. מחלקות אלו מופעלות על ידי עורכי דין עם התמחות ספציפית וניסיון מעשי. לקוח המעוניין לתאם שירותי ליטיגציה יכול ליצור קשר עם נציגי המשרד, להגיע לפגישת היכרות ולבדוק איזה סוג של עורך דין ליטיגציה עשוי לספק לו את השירות הטוב ביותר.

ההתמחות של עורך דין ליטיגציה עולה בקנה אחד עם האינטרסים של לקוחות. עורך הדין עוסק במקצוע הטיעון ותפקידו להכיר את סדרי הדין הרלוונטיים. הטיעון אותו מציג עורך הדין כפוף לנהלים המשפטיים ולאופי התביעה המוגשת על ידי הלקוח.