דף הבית
נושאים כלליים

הלוואה לעסק חדש
קשה מאוד לפתוח עסק חדש בלי הלוואה אך בסופו של דבר זה אפשרי. יכול להיות שלא כדאי שתסכנו בצורה ישירה את כל הכסף שחסכתם והלוואה תעשה לכם סדר בהתנהלות. אם אתם חוששים מקבלת הלוואה המאמר הזה יעזור לכם להבין כמה מושגים בסיסיים ועקרונות שלפיהם תוכלו לבצע הליך קל עבור הלוואות לעסקים.

החזרים חודשיים וריבית
אלו אולי המושגים שמהם אתם הכי חוששים. כאשר אתם מקבלים סכום כסף גדול מגוף המימון, למעשה אתם צריכים להחזיר אותו בכל חודש וחודש, בדרך כלל חצי שנה אחרי שאתם מקבלים את הסכום. חודשים אלו נקראים חודשי גרייס, בהם תחזירו רק את הריבית, וזה הזמן להבין את המונחים. החזר חודשי הוא אותו סכום שאתם צריכים להחזיר אחרי חודשי הגרייס. את ההחזר תצטרכו להחזיר בנוסף לריבית, שהיא האחוז שהמממן מרוויח על הלוואת הכסף. למשל אם לוויתם 100 אלף שקלים בריבית של 20 אחוזים, תצטרכו בסוף להחזיר 120 אלף, תוכלו לעשות זאת ב-10 חודשים כשההחזר יהיה בכל חודש בגובה של 12 אלף שקלים.

כיצד מקבלים הלוואה?

כדי לקבל הלוואה לעסק חדש אתם צריכים לפנות לגופי מימון. מומלץ לעשות זאת רק אחרי שהבנתם כמה כסף אתם צריכים ומה תעשו אותה, או מה שנקרא בשפה מקצועית תכנית עסקית. אחרי זה תוכלו לקבל את הכסף ולעשות איתו מה שתרצו וכמובן לעמוד בהחזרים.

ממי אפשר לקבל הלוואה?
אפשר לקבל הלוואה לעסק חדש מכל מיני גופי מימון שנמצאים בשוק. אפשר לקבל הלוואות מהבנקים כולל הלוואות בערבות מדינה אם תעמדו בקריטריונים. תוכלו גם לקבל הלוואות מגופי מימון חוץ בנקאיים אם כי צריך לזכור שהריביות של גופי מימון אלו יהיו גבוהות יותר בדרך כלל, אם כי ההלוואות עצמן יותר נוחות, מהירות וגמישות.