דף הבית
נושאים כלליים

אירוח בדואי בדרום
החוויה של אירוח בדואי בדרום

מדינת ישראל מלאה באפשרויות נופש מסוגים רבים ומגוונים ביותר. הנופים בה משתנים במהירות מאזור לאזור, ולמרות גודלה הקטן היא מציעה אינספור סגנונות של נופש אטרקטיבי. לא מעט משפחות, כמו גם זוגות, מחפשים חוויה של אירוח יוצא דופן. לא עוד האירוח המערבי הרגיל בבתי מלון ובבתי ההארחה השונים, אלא חוויה בעלת רובד תרבותי מיוחד.

אם כך, למה שלא תיסעו למקומות שמקיימים אירוח בדואי בדרום? הדבר הגיוני במיוחד, לאור ההיסטוריה והתרבות הבדואית המיוחדת, אשר מאפשרת לכם להיכנס לעולם אותנטי ומיוחד וליהנות מריחות, טעמים ונופים שיישארו לכם תמיד טעם של עוד.

מי הם הבדואים בעצם?

לפני שתבינו מה עוברים במהלך אירוח בדואי בדרום, ראוי גם שתכירו קצת את התרבות הבדואית. הבדואים הם שם כולל לשבטים של ערבים נודדים, שנודדים בין שטחי המזרח התיכון. בישראל, מרבית הבדואים אמנם התבססו זה מכבר ביישובי קבע, אך רבים מהם עדיין משמרים את מסורת הכנסת האורחים הידועה לטוב. לכן, ישראלים רבים אוהבים לנסוע למקומות שמציעים אירוח בדואי בדרום, ולהתרשם מהתרבות הייחודית.

מה כולל אירוח בדואי בדרום?

באופן עקרוני, יש כמובן הבדלים בין המקומות השונים שיציעו לכם את האירוח, אך כלל הרעיון הוא החשיפה לתרבות הבדואית המפוארת, ולמסורת הכנסת האורחים שלה. במהלך אירוח בדואי בדרום אתם תוכלו כמובן לטעום ממטעמי המטבח הבדואי העשיר והנפלא, כולל צפייה בהכנת הקפה הבדואי המסורתי. יש מקומות שבהם תוכלו לשמוע סיפורי פולקלור בדואים מיוחדים ומדהימים, ויש מקומות שבהם יסבירו לכם על הקשר בין החברה הבדואית לבין מדינת ישראל.

איפה אפשר למצוא אירוח בדואי?

לא מעט אנשים כאמור, רוצים לנסוע למקומות שמציעים אירוח בדואי בדרום, ותוהים איפה הם יוכלו למצוא אותם. ברוב המקרים, האירוח לא נמצא בתוך הערים הגדולות - שכן אז אובד כל אפקט האירוח המסורתי. עם זאת, היום בסמוך למרבית יישובי הקבע הבדואיים, ניתן למצוא גם מקומות שמציעים אירוח בדואי בצורה מסורתית יותר, בתוך אוהלים גדולים. כך אתם יכולים ליהנות מאטרקציה ייחודית, לא משנה בני כמה אתם ומהיכן הגעתם.