דף הבית
נושאים כלליים

רפואה משלימה
רפואה משלימה- יש אלטרנטיבות

למרות שכבודה של הרפואה הקונבנציונאלית במקומו מונח, יש היום פתרונות נוספים, אשר מוצעים למי שמעוניינים ברפואה משלימה. רפואה משלימה ממשיכה לתפוס מקום של כבוד בקרב מטופלים רבים, ולא פעם בוחר אדם לקבל טיפול מלא במה שקרוי רפואה שמטרתה להשלים את זו הקונבנציונלית, אולם זוכה להעדפה מוחלטת ולהערכה בקרב מטופלים רבים, המבינים שיש אלטרנטיבות בריאות, מאוזנות, ועם תוצאות מוכחות, ללא כימיקלים או מגע כואב כזה או אחר. רפואה משלימה נכנסה בחלקה גם לקופות החולים, והמבוטחים יכולים היום ליהנות, אמנם באופן חלקי בנתיים, מטיפולים שונים מקטגוריה זו, ולא חייבים לעשות זאת במסגרת טיפולים פרטיים.

טיפול אלטרנטיבי


טיפולים משלימים רק ממשיכים לצבור תאוצה. רבים מוותרים על הכנת כימיקלים לגופם, ובוחרים בשיטות ריפוי שהוכיחו את עצמן אלפי שנים, ומקורן בארצות המזרח, כמו הודו, סין, יפן ועוד. בין הטיפולים השכיחים ביותר, ניתן למצוא שיאצו, רייקי, דיקור, טווינה,רפלקסולוגיה, הומאופתיה ועוד. טיפולים אלו מטרתם לחבר בראש ובראשונה את הגוף עם הנפש, מתוך התפיסה הרוחנית- גופית, כי שני הדברים צריכים להיות מאוזנים, ולתפקד אצל בני האדם בצורה הרמונית.

התאמה מושלמת ברפואה משלימה

טיפולי רפואה משלימה מתאימים לכולם ללא הגבלות גיל, מצב גופני ובריאותי ועוד. במקור, מטרת הרפואה המשלימה להקל על כאבים הנוצרים בעקבות טיפול קונבנציונלי, ולשמש גם ברפואה מונעת מן העתיד לבוא. בפועל, שיטות טיפול אלו הם כה מוצלחות, עד כי רבים בוחרים בהן באופן אקסקלוסיבי, ומוותרים כליל על הטיפול הקונבנציונלי.

הכל בא אלינו מהטבע

הרפואה המשלימה נשענת אך ורק על טכניקות שפותחו עם השנים, הן מגיעות ופועלות על מרכזי אנרגיה בגוף, ועל הדרך מרגיעים מאד ומשחררים מתחים, גופניים ונפשיים כאחד.
גם תחום ההומאופתיה דוגל בלקיחת תרופות שמציע לנו הטבע, במקום כאלו שנרקחו בצורה הנדסית ומכילים כימיקלים כאלה ואחרים. לעתים התהליך הוא ממושך יותר מאש ה"זבנג וגמרנו" של כדור הרגעה קונבנציונלי, אולם ההשפעות שלה דווקא לטווח הארוך הן טובות מאד, וללא כל תופעות לוואי. רפואה משלימה היא בהחלט אופציה שיש לבדוק בעת בעיה בריאותית כזו או אחרת.