דף הבית
נושאים כלליים

קורות חיים
כמה טיפים על כתיבת קורות חיים
אתם מחפשים מקום עבודה חדש? אין ספק, שמחכה לכם תהליך לא פשוט של חיפוש אחר המשרה המתאימה, ועמידה בפני תנאים כאלה ואחרים שמציבים העסקים המחפשים אחר עובדים. לכתיבת קורות החיים שלכם, יש משמעות גדולה מאד עבור ההצלחה הפיננסית שלכם. יש לא מעט מקומות עבודה, שרק על סמך קורות החיים שהם מקבלים, מחליטים האם הם מקבלים או לא מקבלים את המועמד הפוטנציאלי. לא כל אחד התברך בהכרח בכישרון כתיבה לקורות החיים שלו. לכן, ריכזנו עבורכם כמה טיפים מרכזיים שיעזרו לכם לכתוב את המסמך בצורה טובה.

לשמור על ענייניות
קיימת בדיחה על כתיבת קורות חיים, הגורסת כי שליח פיצה היה אדם שעסק בתחום התחבורה, השינוע, ותעשיית המזון. זה אולי בדיחה אך יש בה מסר שמסתתר - אין טעם לנסות לשקר ולנפח את מה שעשיתם. במקרים רבים אחרי שתשלחו קורות חיים תוזמנו גם לראיון עבודה, ושם יתכן שהשקר שלכם יתגלה. במקום זאת, הדגישו כישורים שבאמת הייתם צריכים למלא, ופרטו בצורה טובה את התפקיד שהיה לכם, מבלי לנסות וללכת סחור סחור.

מה בנוגע לאנגלית?
יש מקומות עבודה שידרשו מכם לשלוח קורות חיים באנגלית. לעתים זה כדי לבחון את רמת האנגלית, לעתים זה כי התפקיד עצמו דורש רמה גבוהה באנגלית, ולעתים זה גם למקום עבודה בחו"ל. אם אתם שולחים קורות חיים לעבודה בארץ שמרו על פורמט רגיל - פשוט השתמשו במונחים באנגלית. אם אתם שולחים קורות חיים למקום עבודה בחו"ל, דעו שבניגוד לארץ, נהוג גם לצרף תמונה שלכם למסמך. בכל מקרה כדאי לראות מהם הנהלים בכל מדינה באופן ספציפי.

לשלוח רק בWORD
עוד טיפ קטן על קורות חיים שאולי נראה מעט מובן מאליו הוא הפורמט שבו אתם שולחים אותו. היום נהיה מקובל מאד לשלוח קורות חיים לא בפקס אלא לתיבות דוא"ל. על מנת שלא תיווצר אי הבנה, דאגו תמיד שהמסמך ישלח בפורמט של תוכנת WORD אשר נקרא DOC. זהו הפורמט המקובל בכל העולם, ואם אין לכם את התוכנה על המחשב, דאגו לבצע המרה.