דף הבית
נושאים כלליים

פולריס

פולריס - לא רק כוכב

כל מי שיש לו מושג מה בטרקטורונים ובריינג'רים יודע שפולריס היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום. היא נחשבת לחברה טובה ואמינה, ואף דגם XP שלה זכה בתואר הטרקטורון הטוב ביותר לשנת 2011 לפי מגזין הטרקטורונים ATV אילוסטרייטד. עם זאת, יש לפולריס מתחרות רבות וטובות בישראל המפריעות לה לאחוז בכתר השלטון בשוק.


פולריס – קצת היסטוריה

פולריס (כשמו של כוכב הצפון) החלה את דרכה לאחר מלחמת העולם השנייה כבית מלאכה לתיקון וייצור כלים חקלאיים במדינת מינסוטה שבארצות הברית. האקלים החורפי הוביל את בעלי העסק לבנות את אופנוע השלג הראשון שזכה להצלחה מסחררת. מאז נמכרה החברה פעמיים ובשנת 1985 הפכה לחלוצה האמריקאית שעסקה בייצור טרקטורונים.

בשנת 1995 החלה החברה לייצר את מנועיה באופן עצמאי במקום המנועים היפניים של פוג'י. היום פולריס עודנה מייצרת אופנועי שלג, טרקטורונים, ריינג'רים, רייזרים, ספורטמנים ועוד. מפתיע שהמקים של החברה המתחרה ארקטיק-קאט הוא למעשה אחד ממקימיה של פולריס שפרש ממנה לאחר זמן מה.


פולריס בישראל

פולריס החלה לייבא את דגמיה לישראל בראשית שנות התשעים והייתה מחברות הטרקטורונים הראשונות ששווקו בארץ. ניתן לרכוש טרקטורונים חדשים בסוכנויות השונות של החברה הפזורות ברחבי הארץ, למשל בצפון ישנה סוכנות בחיפה ובקרית ביאליק, במרכז יש את הסוכנות הראשית בתל אביב וכן בנתניה, במושב נחלים, בירושלים, בצומת מסמיה, ואף באילת ובמקומות נוספים.

בסוכנויות החברה ניתן לקבל גם שרות תיקונים לבצע טרייד אין. נוסף על כך ניתן לרכוש חלפים ואביזרים במחסן הראשי של החברה הממוקם בבני ברק.


קשת בענן

המושג "חוק קשת ההתהפכות" הפך להיות כמעט מילה נרדפת ל"טרקטורונים בישראל". ידוע שישראל היא מדינה מיוחדת, וגם בתחום הטרקטורונים היא לא מכזיבה: החוק הקיים בארץ קובע שחייבים להתקין בכל טרקטורון קשת התהפכות מאחורי הנוסע שנועדה להגן עליו בעת התהפכות או נפילה.

"חוק קשת ההתהפכות" קיים רק בישראל, ורבים הקולות הטוענים שקשת זו לא רק שאינה מגינה על הנוסע היא אף מסכנת אותו. מסיבה זו ישנם יצרני טרקטורונים רבים כמו סוזוקי וימאהה אשר אינם משווקים בישראל מאחר שהם לא מוכנים להתקין קשת זו מחשש לתביעות. עם זאת, ניתן להשיג טרקטורונים ישנים יד שנייה של חברות כמו סוזוקי והונדה ששווקו בטרם נכנס לתוקפו חוק קשת ההתהפכות. הביקורות על חוק הקשת בארץ קשות ורבים טוענים שהממשלה נמנעת מלבטל אותו בשל אינטרסים כלכליים. מה שבטוח, פולריס מרוויחה מקיומו של החוק שכן הוא מונע ממתחרות חזקות בעולם להיכנס לשוק הישראלי.