דף הבית
נושאים כלליים

עורך דין מקרקעין
בעת רכישה של דירה ההמלצה הגורפת היא לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין. ברגע בו אתם מחליטים כי עו"ד מקצועי ייצג אתכם בעת הרכישה, אתם למעשה מוגנים מבחינה משפטית בכל ההיבטים השונים של הרכישה, בין אם היא מתבצעת מקבלן, ובין אם היא מתבצעת דרך אדם פרטי.

הפעולות השונות שעל עורך דין מקרקעין לעשות בעת רכישה של דירה

עורך דין מקרקעין מקצועי, אשר תפקידו לייצג אתכם בעת הרכישה יפעל על פי הפרמטרים הבאים:

• במקרה של רכישת דירה חדשה מקבלן, עורך הדין יבדוק את תקינות החוזה, את התכנונים העתידיים לגבי הפרויקט, וכמובן את זכויותיו של הקבלן על השטח. חשוב לבדוק כיצד רכש הקבלן את הקרקע, ואם לא היו מעורבים ברכישה קומבינות. לבסוף יש לבחון האם הדירה רשומה לזכות הרוכשים אותה או לזכותו של הקבלן.

• במקרה בו הרכישה של הדירה מתבצעת מאדם פרטי, בראש ובראשונה עורך הדין יבדוק את זכויות המוכר בלשכת רישום מקרקעין, ויוודא כי הוא אכן הבעלים של הבית. עורך הדין יוסיף הערות רכישה שונות על בעל הנכס לצורך מקרים שונים בהם יוטלו עיקולים על הנכס לאחר רכישתו, ולבסוף, יוודא כי כל תשלומי המס כמו מס שבח, ארנונה, היטל השבחה ועוד, אשר מוטלים על המוכר אכן שולמו.

בחרו בעורך דין אשר מבין ומנוסה בתחום

בבואכם לשכור את שירותיו של עו"ד מקצועי לצורך רכישה של נכס, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין מתמחה בתחומו. לא כולם יודעים אך עורכי הדין רשאים לקחת מקרים מסוגים שונים, גם אם אינם התמחו והתמקצעו בתחום. לכן, חשוב מאוד להקפיד כי עורך הדין אותו אתם שוכרים יהיה מקצועי, מלומד ומנוסה במקרים של מקרקעין.