דף הבית
נושאים כלליים

עו"ד המכון הרפואי
זומנת לבדיקה במכון הרפואי ואותרה בעיה?

במגוון רחב מאוד של מקרים נשלחים זימונים לבדיקות כשירות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. סיבות הזימון יכולות להיות: דיווח של רופא המשפחה על מצב רפואי, דיווח על תאונת דרכים, דיווח של משרד הרישוי על עבירות תנועה, דיווח של משטרת ישראל על שימוש בסמים, ועוד. במקרים בהם ישנה בעיה רפואית ממשית קיימת סכנה לפסילת רישיון הנהיגה או לקבל רישיון מותנה. במקרים בהם הנבדק אינו מרוצה מהחלטת המכון ניתן לגשת לוועדת ערר. לוועדות ערר אלו מומלץ לגשת לאחר התייעצות עורך דין אשר מומחה במכון הרפואי. עו"ד המכון הרפואי יעזור לכם לקבל את מבוקשכם ולזרז תהליכים.

באילו מקרים ניתן להיעזר בעורך דין מול המכון הרפואי?

·         פסילת רישיון – במקרים מסוימים, המכון הרפואי פוסל רישיונות עקב אי התייצבות לבדיקות או מסיבות שאינן ברורות לנהג. במקרים כאלו ניתן לפנות אל עו"ד המכון הרפואי אשר יסייע בהגשת ערר על ההחלטה ולקבלת הרישיון חזרה. חשוב לציין כי במקרים בהם ישנה בעיה רפואית ממשית אשר גרמה לפסילת הרישיון עורך הדין לא יוכל לגרום להחזרת הרישיון, אלא רק במצבים בהם הפסילה אינה מוצדקת על ידי בעיה בריאותית.

·         הגשת ערר לוועדת הערעורים – כאשר הנבדק אינו מסכים עם תוצאות הבדיקה של המכון הרפואי, הוא יכול לקבל חוות דעת רפואית נוספת מרופא חיצוני ולהגיש ערר לוועדה. מאחר ורוב האנשים אינם מנוסים ובקיאים בשפה המשפטית רצוי להיעזר בעו"ד המכון הרפואי אשר יעזור בניסוח ובפניה לוועדה.

חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה

לא כל עו"ד יודע להתמודד עם בעיות הקשורות למכון הרפוי ולכן חשוב לשכור עו"ד המכון הרפואי אשר מכיר את התחום על בוריו ומכיר את כלל התהליכים השונים של המכון הרפואי. כך תיוצגו במקצועיות רבה וברמה גבוהה ביותר.