דף הבית
נושאים כלליים

מרכז גישור
מאת: רוני נחום

מקרה אישי

החלטנו להתגרש. מה לעשות, היינו כנראה נחפזים מדי בהחלטה להתחתן. אני בן 32, היא בת 26, לא יודע מה עבר לנו בראש כשהתחתנו אחרי חצי שנה של קשר. אולי הלחץ מהסביבה, אולי הרצון לילדים, אולי המחשבה שאנחנו חכמים יותר מאחרים שנפלו בדיוק במקום הזה...בקיצור זה קרה. כמובן שמיד אחרי החתונה, אחרי ששקעו הנצנצים, התחלנו לגלות את הבעיות. הרצונות שלה והרצונות שלי הם שני עולמות נפרדים, הצרכים שלה והצרכים שלי לא נפגשים.

בקיצור, לא פחות מהר מההחלטה להתחתן, הגיעה ההחלטה להתגרש, שנה אחרי החתונה. הרעיון היה שחבל לשנינו על הזמן, למשוך קשר שנולד בטעות. כיוון ששנינו מאוד רוצים ילדים, ברור היה שההחלטה צריכה להיות להישאר ולהביא ילדים או להתגרש ולהתחיל דרכים חדשות. הבעיה המרכזית שלנו הייתה שלא עשינו הסכמם ממון. מכרים ועורכי דין אמרו שצפויים לי קשיים בבימ"ש ולכן הציעו שנלך אל מרכז גישור.

הקשיים הצפויים לדעתם נובעים מהעובדה שלה אין גרוש ולי ברוך השם יש גרוש או שניים. היא לא בעייתית אבל אבא שלה שגם ככה עצבני על ההחלטה הפזיזה שלי ושלה, יעשוק אותי. תכלס כשחושבים על זה זו העסקה הגרועה ביותר שעשיתי בחיים. שרפתי מאות אלפי שקלים בשנתיים על כלום- חתונה בזבזנית, ירח דבש ראוותני, מתנות... ועכשיו אני גם צריך לדאוג שהיא לא תיקח לי את הכסף שבאתי איתו. לא נעים.

מרכז גישור הוא כנראה האופציה השפויה אם לא רוצים לבזבז עוד הון תועפות ואנרגיות בבתי משפט. החלטתי ללכת על זה ופניתי למרכז גישור עם קבלות. מרכז גישור מטפל בד"כ בנושאים הבאים: הליכי גירושין, בית דין רבני, מזונות אישה, ייצוג בבתי משפט ועוד.

הבעיה היא שמרכז גישור זה לא בימ"ש, אי אפשר לפנות חד צדדית. מה לעשות שהיא לא רוצה? היא כנראה החליטה שבא לה על מלחמה או יותר נכון אבא שלה החליט בשבילה.

כיוון שהיא לא מדברת איתי והיא חזרה לגור בבית ההורים, כל התקשורת מתבצעת דרכו והוא לא מאמין במרכז גישור ולא מבין בכלל את השיטה הזו. הוא כורדי אגב למי ששאל את עצמו. אין לי שום דבר נגד כורדים, אפילו התחתנתי עם אחת והייתי מוכן שהילדים שלי יהיו חצי אבל מה שכן, הם עקשנים...למות.

במרכז גישור אמרו לי שבלי הסכמה מלאה שלה זה לא ילך ושלחו אותי לשכנע אותה. לא הצלחתי ועכשיו אני מחכה למשפט. מה אני יכול להגיד לכם, כשאומרים שכשבוחרים עם מי מתחתנים צריך לוודא שזה מישהו שאפשר להתגרש ממנו בקלות אל תקלו בזה ראש...