דף הבית
נושאים כלליים

מעלון ביתי
פגישת ייעוץ טרם התקנת מעלון ביתי

התקנה של מעלון ביתי היא משימה מורכבת שמחייבת החלטה בשורה ארוכה של נושאים. קודם כל, יש להתאים את המעלון לצרכי המשתמש ולוודא שהוא עולה בקנה אחד עם הרקע הרפואי והבריאותי שלו. בעוד במוסדות דיור מוגן ובבתי אבות למשל ישנם אנשי מקצוע שאחראיים על הנושא, התקנה של מעלון ביתי תהיה מטבע הדברים מסובכת יותר.

שנית, מעלון ביתי נדרש להתאים לסוג גרם המדרגות שיש בחלל הפנים או במפלסים השונים. בדיקה מראש של גרם המדרגות לרבות איסוף מידות תאפשר להתמקד רק בדגמים הרלוונטיים של מעלון ביתי ולסנן מלכתחילה את האפשרויות האחרות. אם מעוניינים בכך, ניתן גם לבדוק מה תהיה עלות ההתקנה של המעלון עם ובלי הכנה של השטח וגרם המדרגות.

הפתרון לכל הסוגיות המתוארות לעיל הוא לתאם פגישת ייעוץ טרם התקנת מעלון ביתי. פגישת הייעוץ אינה מחייבת את הלקוח, אך היא בהחלט מספקת לו מידע חיוני. במידע הזה אפשר להשתמש כדי להשוות בין סוגי מעלונים ועל מנת לשלב אותם בחלל הפנים של הבית בצורה הטובה ביותר.

מי אחראי על התקנת מעלון ביתי?

התקנת מעלון ביתי מתבצעת בפועל על ידי נציגים של החברה שממנה רוכשים את המוצר. בשלב הראשון מלבישים את המעלונים על גבי מסילה ייעודית שמותאמת לסוג המעלון ולגרם המדרגות או האילוצים שיש בבית, ובשלב השני מוודאים הפעלה תקינה. יתרה על כך, את כל סוגי המעלונים ניתן להתקין בשני הצדדים ולכן צרכי הלקוח הם אלו שמטים את הכף.

בסופו של דבר, התקנה נכונה של מעלון ביתי היא אינטרס של הלקוחות והמשתמשים. את ההתקנה כדאי לבצע רק מול חברה מקצועית וחשוב לוודא שלאחריה יש תקופת אחריות ארוכה ומשתלמת.