דף הבית
נושאים כלליים

מסחר עצמאי בבורסה
כל מה שרציתם לדעת על מסחר עצמאי בבורסה

לקראת ההתחלה שלכם בתחום של מסחר עצמאי בבורסה, חשוב מאד כי תדעו כמה פרטים חשובים ביותר, אשר לא תמיד יספרו לכם אחרים. קודם כל, יש כמובן את נושא העמלות אשר הוא נושא חשוב במיוחד ומשמעותי מבחינת ההוצאות שלכם. עבור כל פעולה אשר אתם מבצעים בתהליך של מסחר עצמאי בבורסה נגבית מכם עמלה בהתאם לכך. אולם כמובן שהאינטרס שלכם הוא שהעמלה תהיה כמה שיותר נמוכה – ועל כן כשאתם עורכים את ההשוואות הנדרשות בין בתי ההשקעות השונים, הברוקרים והבנקים - בדקו איזה עמלה הם גובים ואל תתפשרו על כך. בהחלט יש מקום רב למיקוח בנושא זה.

האם אתם מקבלים תוכנה כל שהיא?

בעיקרון, ניתן לומר בוודאות כי הדרך היעילה ביותר לבצע מסחר עצמאי בבורסה היא דרך תוכנה מיוחדת למסחר עצמאי, אף כי עדיין נשמרה גם השיטה של מסחר עצמאי בבורסה באמצעות קווי הטלפון. מכל מקום, חשוב מאד לראות האם במסגרת פתיחת החשבון שלכם, אתם גם זכאים לקבל רישיון שימוש בתוכנת מסחר עצמאי כזו או אחרת. ישנם מקומות שונים אשר יציעו לכם דיל כולל ביחד עם התוכנה, אך יש מקומות אשר יגידו כי מדובר על רכישה נפרדת לחלוטין, וחשוב מאד לראות מה הם התנאים.

ומה עם שירותי ייעוץ?

אמנם אתם מבצעים מסחר עצמאי בבורסה כדי שתוכלו לקבל החלטות באופן עצמאי, אבל זה לא אומר שאתם מחליטים בצורה עיוורת. כל משקיע נבון, מבצע את התהליכים אחרי שהוא שוקל את המצב בכובד ראש, ומברר מה השלכות של הפעולות שלו. לכן, כשאתם פותחים חשבון של מסחר עצמאי בבורסה, חשוב מאד לראות האם גורמי התיווך יוכלו גם לייעץ לכם בנוגע למצב בשוק ההון, ויוכלו לסייע לכם בתהליך.

ומה עוד חשוב לדעת?

כמובן שלעתים אתם תבחרו את גורם התיווך לפי הכימיה האישית שלכם עם אנשי הקשר. מדובר על החלטה די משמעותית, כי בסופו של דבר בתהליך של מסחר עצמאי בבורסה אתם משקיעים סכומים גבוהים למדי, ומילת המפתח כאן היא אמינות.