דף הבית
נושאים כלליים

מניית כיל
מדוע מניית כיל נחשבת לחזקה במיוחד בשנים האחרונות?

כל מי שמתחיל לסחור כיום בבורסה, פונה קודם כל למניות החזקות יותר אשר יש לשוק ההון להציע באותה נקודת זמן באופן טבעי. מניות אלו נחשבות למניות בטוחות יותר להשקעה, ועל כן מתאימות מאד למשקיעים מתחילים, לכן, אם הגעתם לכאן, סביר להניח כי האפשרות של מניית כיל קפצה לכם מיד, אולי אף בתור האפשרות הראשונה להשקעה. אבל חשוב מאד רגע לפני שאתם משקיעים את כספכם ברכישתה, להבין למה בעצם מניית כיל הפכה להיות מניה כל כך גדולה ומרכזית, אשר לפעמים אף סוחפת אחריה את כל שוק ההון הישראלי?

סיפור הצלחה בקנה מידה ישראלי

כדי להבין את העליות של מניית כיל יש להבין מאיזה חברות היא מורכבת. כי"ל היא חברת כימיקלים ישראל, שהחלה כתאגיד לאומי, ובהמשך עברה תהליכי הפרטה, וכיום מרביתה נמצאת תחת בעלות של האחים עופר. החברה עושה שימוש רב במשאבים הטבעיים של ים המלח, שאותם היא מייצאת לעולם כולו. תחת מניית כיל יש בעצם תעשיות של כיל מוצרים תעשייתיים, כיל דשנים, וכיל מוצרי תכלית.

סחר שרק הולך וגובר עם הזמן

כיום, מניית כיל לא נסחרת רק בשוק ההון בתל אביב, אלא גם בבורסה בניו יורק - דבר אשר רק מחזק אותה גם כאן בארץ. כמו כן, הסחר של כיל עם העולם הולך ומתרחב כל העת, וכיום לא מדובר רק על סחר עם המערב אלא גם סחר עם מדינות המזרח הרחוק ועם מדינות דרום אמריקה. הפתיחות שלה לשווקים חדשים מחזק מאד את המניה והופך את המסחר בה לכדאי מאד ללא כ צל של ספק.