דף הבית
נושאים כלליים

מהיר ועצבני 5
אודות מהיר ועצבני 5

מהיר ועצבני 5 הוא הסרט החמישי בסדרת סרטי הפעולה על מרוצי הרחוב התחרותיים. אין למעשה שום קשר בין העלילות של הסרטים השונים אם כי בחלק מהם מופיעה אותה הדמות פעמיים. הסרטים מדברים על חייהם של נהגי המרוצים המחתרתיים ומשולבים בהם הרבה סצנות של מרוצים וסוגים רבים של רכבי מרוץ כך שניתן לומר כי סרטים אלו מתאימים במיוחד לחובבי הז'אנר.

קצת על הסרטים שקדמו לסרט מהיר ועצבני 5 :

הסרט מהיר ועצבני 5 יצא אלינו בשנת 2011 והוא יעסוק כמו קודמיו במרוצים. הסרט הראשון יצא לאקרנים בשנת 2001, ביים אותו רוב כהן ושיחקו בו ווין דיזל, פול ווקר ומישל רודריגז. הוא הפך במהרה ללהיט וגרף יותר מ – 207 מיליון דולר ברחבי העולם. הסרט נחשב להצלחה ענקית ורבים טוענים כי הוא הצליח כל כך בזכות העובדה שהוא היה הראשון שחשף את עולם התחרויות המחתרתיות האהודות על אנשים רבים כל כך.
הסרט מספר על שוטר סמוי בשם בריאן, הוא נשלח להסתנן אל לב אוכלוסיית נהגי המרוצים הבלתי חוקיים ועם הזמן הוא נטמע בהם ומאבד מעט ממטרתו.

את הסרט מהיר ועצבני 2 ביים ג'ון סינגלטון, כיכבו בו פול ווקר שוב, טייריס גיבסון ואווה מנדז מעקרות בית נואשות. במרכז העלילה עומד בריאן אשר נמצא במנוסה לאחר שנתן לראש כנופיית נהגי המרוצים בסרט הראשון לברוח כאשר היה בידיו, הוא מנסה לפתוח בחיים חדשים אך השוטרים מבקשים ממנו לצאת למשימה סמויה אחרונה והוא מסכים.

הסרט מהיר ועצבני 3 הוא הסרט היחידי בו ג'ון ווקר לא מופיע. הוא בוים על ידי ג'סטין לי ובו משחקים שחקנים חדשים. זהו הסרט הפחות רווחי מבין הארבעה ולמעשה הוא גרף 100 מיליון דולרים פחות מכולם. לאחריו חזרו לקונספט הרגיל והחזירו את ג'ון ווקר במהיר ועצבני 3 והרווחיות חזרה ובגדול – הסרט גרף 342 מיליון דולרים ברחבי העולם.

למה כדאי ללכת לראות את מהיר ועצבני 5 ?

מהיר ועצבני 5 מתוכנן להיות אחד הסרטים הרווחיים והטובים שבחבורה וזאת משום השימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום. סרט זה יבוים על ידי ג'סטין לי אשר ביים את מהיר ועצבני 3 ו – 4. הדמויות הראשיות בסרט הן שוב פול ווקר וויין דיזל ואין ספק כי קהל מעריצי התוכנית מחכה בקוצר רוח לראות את הסרט. בסרט זה פול ווקר וויין דיזל בורחים יחד מן החוק.