דף הבית
נושאים כלליים

חנינה
מגוון רחב של בקשות חנינה
בניגוד למה שלעתים נהוג לחשוב, נראה כי בקשות חנינה שנשלחות לנשיא המדינה, לא עוסקות אך ורק בביטול עונשים כאלה ואחרים. לעתים קרובות, הבקשות אשר נשלחות לנשיא, הן בעיקר בקשות לקיצור תקופת ההתיישנות על עבירות מסוימות, ובקשות למחיקת רישום הפלילי בגין התיישנות, למרות שמשך תקופת ההתיישנות עדיין לא הגיע. למה בדיוק הכוונה הלכה למעשה? לכל עבירה במדינת ישראל יש תקופת התיישנות. ככל שהעבירה פחות חמורה - כך תוקף ההתיישנות שלה קצר יותר. יחד עם זאת, יש אנשים אשר מעוניינים לעתים בקיצור תקופת ההתיישנות, על מנת שבסופו של דבר שיוכלו ליהנות מגיליון פלילי חלק, על מנת שיוכלו לכהן בתפקידים שונים - והפתרון הוא להגיש בקשת חנינה.

מה חשוב להדגיש בבקשת החנינה?

אחד מן הדברים אשר באים לידי ביטוי בבקשות חנינה לקיצור תקופת ההתיישנות, הוא שברוב המכריע של המקרים, אכן מדובר על אנשים נורמטיביים לחלוטין ללא כל צל של ספק. בניגוד לבקשות אחרות כמו קיצור מאסר או ביטול קנסות - מדובר על אנשים שלעתים קיים ספק רב האם הם באמת חזרו לדרך הישר. לעומת זאת, בהגשת בקשת חנינה לקיצור תקופת התיישנות, מדובר על פי רוב על אנשים אשר כבר מספר שנים פועלים במסגרות נורמטיביות לחלוטין, וסיימו מזמן לשלם את חובם לחברה. מדובר על אנשים אשר הפנימו את אשר עשו, ומעוניינים כעת להמשיך בחייהם הלכה למעשה. בכך שההתיישנות על העבירה אשר עשו תיכנס לתוקף מהר יותר, הם יוכלו עוד יותר לחזור למסלול החיים הרגיל, ובכך לתפקד בצורה מלאה ולפרנס את בני משפחתם.

אז מה חשוב לדעת?
על כן, אם אתם רוצים להגיש בקשת חנינה לקיצור תקופת ההתיישנות על עבירה אשר ביצעתם, מומלץ בחום לפנות לעורך דין פלילי מקצועי אשר יכול לסייע לכם בניסוח הבקשה בצורה המקצועית ביותר. נוסף על כך, יש להדגיש היטב את הפעילות אשר עשיתם בשנים האחרונות, להראות כיצד תרמתם לחברה, וכיצד אתם מנהלים חיים נורמטיביים ואף יותר מכך – על מנת שהבקשה תיקלט בסופו של יום.