דף הבית
נושאים כלליים

חיסונים לחו"ל
אנשים רבים יכולים לטוס לחול ואין הם צריכים לעשות חיסונים וזאת כאשר מדובר בארצות המערב בהן אין מחלות קשות. כאשר אדם טס למדינת עולם שלישית או למדינה בה משתוללות מחלות רבות, הוא צריך לעשות חיסונים כדי להבטיח את שלומו.

כבר היו לא מעט סיפורים על אנשים שהלכו לעולמם או חוו חוויות קשות במיוחד משום שלא היו מוכנים לשמוע על האפשרות שידבקו במחלות קשות כשהם שוהים בחו"ל, לכן כיום כאשר אדם טס לארצות דרום אמריקה, לאפריקה ולמזרח הרחוק מומלץ מאוד כי הוא יערוך סדרת חיסונים ויקבל הדרכה לגבי ההתנהלות הרפואית שלו בעת השהות בחול, וגם כאשר מדובר על שהות קצרה למדי.

מדוע חשוב לעשות חיסונים לחו"ל ?

לדור הצעיר ישנה נטייה קלה לזלזל בכל מה שנוגע לבריאותם ולקטגוריה זו נכנסים גם חיסונים לחו"ל. למרות זאת, אנו יכולים לראות כי צעירים רבים אינם מוכנים לקחת את הסיכון לחלות במדינת עולם שלישית כאשר הם רחוקים מהבית וממוסדות רפואיים להם הם מורגלים ולכן הם כן מבצעים חיסונים לחול לפני הטיסה כדוגמת חיסונים לדרום אמריקה, חיסונים להודו או כל יעד אחר.

לא מדובר כאן על טרנד או על אפשרות בחירה למטורפי הבריאות למיניהם, מדובר כאן על חיסונים מצילי חיים למחלות שאולי מוגרו מהעולם המערבי, אך במדינות עולם שלישיות הן עוד חיות ובועטות יותר מאי פעם. אנחנו מדברים כאן על מחלות חשוכות כגון אבעבועות שחורות, שחפת, מלריה, שפעת מסוגים רבים ועוד שלל מחלות שכבר שכחו מקיומן. אולי בעולם המערבי אותו אנו מכירים מחלות אלו אינן קיימות כלל וכלל, אך במדינות כמו אפריקה והודו הן קיימות והורגות בכל שנה מאות ואף אלפי אנשים.

היכן יש לעשות חיסונים לחו"ל ?

חיסונים לחו"ל עושים במסגרת מרפאות מטיילים. ניתן למצוא בכל עיר בארץ מרפאה מסוג זה והן אחראיות להכין את המטיילים למדינות העולם השלישי מבחינה רפואית, וזאת כאשר הם טסים לתקופה ארוכה וקצרה גם יחד.

במסגרות אותן מרפאות טיילים ניתן לקבל הדרכה לגבי השהות בחו"ל. מדובר על הדרכה כיצד לאכול מאכלים שונים, ממה רצוי להיזהר, מה כדאי לעשות במידה ונפצעתם או חליתם, אילו תרופות אתם יכולים לקחת ואילו לא. לרוב, מרפאת מטיילים אף תרשום לכם תרופות שונות כגון אנטיביוטיקה לזיהומים קלים ותרופות למחלות מסוכנות נפוצות כמו מלריה.

הדרכה זו חיונית לשמירת בריאותו של המטייל והיא מומלצת לכל מי שנוסע למדינת עולם שלישית.