דף הבית
נושאים כלליים

הרב של האינטרנט
הרב גוגל או גוגל הרב?

מי שחושב כי האינטרנט נחשב לשיקוץ בעיני היהודים הדתיים טועה ובגדול ללא כל צל של ספק. נכון שיש עדות חרדיות אשר יש עליהן איסור מוחלט על התחברות לאינטרנט ולגביהן המאמר הזה לא משנה כלל וכלל, מכיוון שסביר להניח שלעולם לא יקראו אותו. אבל ישנן עדות דתיות רבות ובראשם הציונות הדתית, עדות מסורתיות שונות וכדומה, שהאינטרנט הוא כלי בשימוש יום - יומי גם בעבודה שלהם, גם בבית ומסתבר שגם בענייני הלכה ודת.

הכתרת גוגל "כרב"

הרב של האינטרנט – כך כינה הרב בני לאו באופן רשמי את מנוע החיפוש של גוגל, והוסיף כי מנוע חיפוש זה הפך לסמכות תורנית ממדרגה ראשונה ובלתי מעורערת, והרב לאו אינו היחיד שמכיר בכך. הרב לאו טען ואמר (במילים חופשיות): יש לי רב גדול בשנים האחרונות ואני שואל אותו המון ומתייעץ איתו בכל ענייני ההלכה – זה הרב גוגל ואני לא זז מטר בלעדיו. הרב לאו מאמין כי האינטרנט מאד מעשיר ותמיד זמין לכל שאלה ופניה של כל גולש וגולש.

פורום "חדרי חדרים" וגוגל

גם בפורום חדרי חדרים של הייד פארק ניתן לקרוא את אחד מחברי הפורום כותב כי הפנייה למר"ן גוגל הרב שליט"א היא פנייה לגיטימית, וכי הוא משתמש בעזרתו בכל בעייה או שאלה אשר יש לו בענייני הלכה או בחיפוש משמעויות ופרשנויות לכתבים שונים וכיוצא בזה. נראה כי הרב של האינטרנט תופס תאוצה רבה, וכמו כל מקור ידע אחר שהוא משקף, גם ידע הלכתי הרבה יותר קל לחפש ולמצוא בו.

הרב של האינטרנט תופס תאוצה


ישנם רבנים אחרים ופורומים שונים (אפילו בעדה החרדית), המתייחסים לגוגל כאל הרב של האינטרנט. רבים מודים כי החיפוש בגוגל הרבה יותר קל מאשר בצורה של נבירה בספרים ישנים ומעלי אבק כאלה ואחרים. כל החומר התלמודי ניתן לצפייה ישירה עם כל הפרשנויות בחיפוש קל אשר עורך כמה שניות לכל היותר. אם תדע מה לשאול, הרי שכמובן תקבל את התשובה מהרב של האינטרנט תוך כמה שניות, בקלות רבה.