דף הבית
נושאים כלליים

האח הגדול 5

התוכנית האח הגדול היא ללא ספק תופעה בכל קנה מידה עולמי. אומנם, אחרי שבשנת 1999 היא עלתה לראשונה לאוויר אי שם בהולנד, העולם החופשי והמוכר התחלק לשתי מחנות. המחנה הראשון כולל את אלה שפשוט שונאים את התוכנית והמחנה השני כולל את אלה שפשוט לא מתפקדים בשלושת החודשים של השידור.

בישראל העונה הראשונה של האח הגדול עלתה לאוויר בספטמבר 2008, וגם כאן קרה תהליך זהה: האומה הישראלית התחלקה לשניים: לפרידמנים ולבובלילים, לאלה שבכל הזדמנות הביעו את התנגדותם החריפה לתופעה ולאלה שביטלו את כל התוכניות בחיים והתחברו עם אינפוזיה לערוץ 20. בימים אלה משודרת העונה הרביעית ובמקביל החלה ההרשמה לתוכנית האח הגדול 5.

האח הגדול – מעט היסטוריה

ההפקה הראשונה בעולם של האח הגדול הייתה בשנת 1999 בהולנד. תוך זמן קצר התוכנית הפכה ללהיט פריים טיים ב- 70 מדינות שונות בעולם. את שמה היא חייבת לרומן של ג'ורג' אורוול הנקרא "האח הגדול" - הרואה כל והשולט של הדיסטופיה אוקיאניה.בכל העולם התוכנית נמשכת שלושה חודשים אלא שהיו גם חריגות: האח הגדול 5 בגרמניה הייתה התוכנית הארוכה בתולדותיה – דיירי הבית היו סגורים למשך 365 יום בין כותלי הבית. לישראל האח הגדול הגיע בשנת 2008 במהלכה הכרנו את הדמויות הבלתי נשכחות כמו שיפרה קורנפלד, יוסי בובליל וביתו עינב. בימים אלה נפתחה הרשמה לתוכנית האח הגדול 5.

האח הגדול – העונה הרביעית

ב- 1 בינואר עלתה למסכים העונה הרביעית של האח הגדול ישראל. בדומה לעונות הקודמות של התוכנית, גם העונה הזו מבטיחה להיות מוצלחת, אם כי במהלך החודש הראשון של השידור היא עברה תהפוכות לא קטנות, מה שרק העלה את הרייטינג שלה עוד יותר וגם גרם לאנשים להבין כי מדובר במשהו יוצא דופן, דינאמי ומרתק במיוחד.

תחילה זו הייתה בטי קפרא, הכלה הטרייה שהודחה ובעלה דודו שהחליט לצאת מהתוכנית עקב געגועים עזים אליה. אחר כך זו הייתה ברי סימון זוהר שהחליטה גם היא לצאת על דעת עצמה בערב ההדחה של חברתה זויה כהן. מאוחר יותר הצטרף לבית דייר חדש – האקס של אביבית בר זוהר שתוך יומיים ספורים גם הוא היה בחוץ. כעת כולם ממתינים להתפתחויות חדשות.

האח הגדול – האח הגדול 5

בימים אלה, במקביל לשידורי העונה הרביעית החלה ההרשמה לתוכנית האח הגדול 5. לכל המעוניינים להצטרף לנבחרת התוכנית הבאה מוזמנים כבר היום להשאיר את הפרטים שלהם באתר של מקו ולהמתין להזמנה לאודישנים.