דף הבית
נושאים כלליים

ביטול רישום פלילי
ביטול רישום פלילי – בעיקר על ידי עורך דין מתמחה בתחום

היות והיום, רוב העבודות, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, 'דורשות' הצגה של תעודת יושר על מנת להתקבל לעבודה, יותר ויותר אנשים נאלצים להתמודד מחדש עם נזקים שהם גרמו לעצמם כתוצאה ממעשה כזה או אחר אשר הביא לרישום פלילי במשטרה עוד מהעבר - רישום אשר ניתן לבטל אותו רק באמצעות ביטול רישום פלילי על פי החוק הפלילי במדינת ישראל. יחד עם זאת, ביטול רישום פלילי ניתן בעיקר על ידי עורך דין מומחה בתחום הדין הפלילי כמובן.

ביטול רישום פלילי – שם נרדף לחנינה מנשיא המדינה

כמו ביטול תקופת מאסר ואפילו מצב של אישום בפועל, גם ביטול רישום פלילי יכול להיות מאושר ו'חתום' אך ורק על ידי נשיא המדינה. במילים אחרות, ביטול רישום פלילי כלל אינו מלאכה פשוטה, אלא מלאכה משפטית יסודית, סבוכה ומורכבת ביותר אשר חייבת 'לעמוד' לא רק בחוקים ובסעיפים המשפטיים המדויקים ביותר, אלא גם חייבת להוות חלק בלתי נפרד מתהליך 'חנינה' בלתי פורמלי מדויק ביותר.

ביטול רישום פלילי – הכרחי ורלוונטי לא רק מבחינת תעסוקה

אין כל ספק, כי, הנזק המיידי של כל רישום פלילי הינו אי קבלה לעבודה כזו או אחרת. בנוסף לכך, רישום פלילי אף מונע הוצאת אשרות כניסה למדינות כאלו או אחרות, 'חוסם' הוצאת רישיון נשק ועוד. במילים אחרות, ביטול רישום פלילי הינו תהליך הכרחי ורלוונטי לא רק מבחינת תעסוקה, אלא מבחינת כל החיים בכלל. בנוסף, אם בעבר, ביטול רישום פלילי היה תהליך סבוך ו'נדיר' מאי כמוהו, הרי והיום מדובר במלאכה משפטית, קשה אמנם, אבל נפוצה ואפשרית.

היום, ביטול רישום פלילי 'חוסך' המתנה של 17 שנה

עד לפני כמה שנים, אנשים בעלי רישום פלילי היו צריכים 'להמתין' פרק זמן של 17 שנה בעבור 'היעלמות' הרישום הפלילי שלהם ממאגר הידע של המשטרה. לעומת זאת, היום, התהליך הייחודי של ביטול רישום פלילי 'חוסך' המתנה אינסופית של 17 שנה, ומאפשר התחלה חדשה, מחודשת, מהירה ורעננה בחיים, הן האישיים והן המקצועיים.