דף הבית
נושאים כלליים

אקסיום
מי מנהל את הנכסים של חברת אקסיום?

כפי שאתם בוודאי יודעים, חברת אקסיום עוסקת בהשקעה בנכסי נדל"ן מניב ברחבי העולם כולו - היא מגייסת כסף ממשקיעים, מפתחת או רוכשת נדל"ן מניב, ולאחר מכן בכדי להחזיר את ההשקעה ללקוחותיה- היא משכירה את הנכסים הללו ברוב המקרים (לעתים היא גם מוכרת אותם). יחד עם זאת, כאשר מדובר על ניהול של נכס מושכר בחו"ל יש עניין אשר דורש את תשומת הלב שלכם מטבע הדברים. אחרי הכל - אתם לא נמצאים שם בכדי לנהל את הנכס אשר בבעלותכם, וגם אקסיום נמצאת בישראל. אז מי אחראי על ניהול הנכס המושכר הלכה למעשה בשטח?

 

שתי שיטות לעבודה

אקסיום בעצם עוסקת בהשכרה של נכסים משני סוגים, מבחינת סוגי הניהול שלהם. הסוג הראשון, הוא של נכסים אשר השוכרים עצמם מנהלים ואחראים עליו. מדובר בעיקר על מצב שבו אקסיום משכירה את הנכס כולו לחברה אחת. בין השאר מדובר על חברות ציבוריות גדולות במדינות הזרות, או על גורמים פרטיים שמהווים גורם משמעותי מאד במשק המקומי - ולכן הם מעוניינים לשכור את הנכס כולו, ולנהל אותו בעצמם.

מודל שני, נפוץ יותר מבחינת הנכסים של אקסיום, הוא הניהול של הנכס באמצעות חברת ניהול. בעצם, אקסיום יוצרת קשר עם חברת ניהול מקומית מטעמה אשר מכירה היטב את השוק המקומי. אותה חברת ניהול אחראית בעצם על הניהול של הנכס, כולל טיפול בתקלות, שיפוצים, העברת בקשות של השוכרים, תשלום חשבונות, וכיו"ב. לכם כמשקיעים בכל מקרה, אין שום דאגה מבחינת הטיפול עצמו בנכס- שכן תמיד או השוכרים או חברת הניהול המקומית עוסקים בכך, והכל כמובן מועבר דרך הצינורות לחברת אקסיום.

 

אתם אינכם מוטרדים מדבר לאורך כל הדרך

בכך, ההשקעה בנכס דרך חברת אקסיום הוא שונה באופן מהותי מן השקעה רגילה. אתם כלל וכלל לא צריכים להיות בקשר עם השוכרים עצמם, ולא צריכים לטפל בנכס או לטוס עד לארץ על מנת להיפגש עם השוכרים. את כל הפעולות הללו עושה אקסיום בעצמה, או באמצעות חברות מקומיות.