דף הבית
נושאים כלליים

תמ"א 38 תל אביב
תמ"א 38 – הפרויקט הכי משתלם במדינה

תמ"א 38 הוא פרויקט במסגרתו יש באפשרותכם להשביח את הדירה ואת הבניין בו אתם מתגוררים, ללא עלות. מטרתו של הפרויקט היא למגן בניינים ישנים שנבנו בישראל לפני שנת 1980, קרי, לפני כניסתן לתוקף של תקנות בטיחות הקשורות למיגון מפני רעידות אדמה. התקיימותו של הפרויקט מושתתת על כך שקבלן הלוקח על עצמו את מיגון הבניין, בדרך כלל בתוספת שיפורים נוספים – כגון הגדלת הדירות, הוספת מעלית והוספת ממ"ד, מרוויח בעצמו מן הפרויקט – פעמים רבות באמצעות קבלת היתר לבנות בבניין דירות נוספות אותן הוא יכול למכור. כך, כל הצדדים יוצאים מורווחים והפרויקט משתלם לכולם.

תמ"א 38 קיים גם בתל אביב!

יש שיופתעו לשמוע כי פרויקט תמ"א 38 קיים גם בתל אביב. ואולם, למעשה, תל אביב היא העיר השנייה בישראל מבחינת היקף אישור תכניות תמ"א 38. 12% מכלל הפרויקטים שאושרו עד כה במדינה כולה – אושרו בתל אביב. יותר מ-200 יזמים שונים עוסקים במלאכת חידוש העיר במסגרת תמ"א 38 תל אביב – בשלבים שונים, החל משלב העבודה על קבלת אישור לפרויקט ועד לשלב הבנייה בפועל , כאשר 10% מן הפרויקטים מנוהלים על ידי ארבעה יזמים מובילים. היות ואין זה פשוט לקבל היתר בנייה בתל אביב – רוב הפרויקטים מצויים עדיין בהליכי אישור. כלומר, אם אתם קבוצת דיירים המעוניינת לבצע בבניין שלכם תמ"א 38 תל אביב – כדאי כי תקדימו להסכים ביניכם על קבלן ועל תכנית, על מנת להגישה לאישור בהקדם, בשאיפה לקבל עליה אישור מוקדם ככל האפשר.

כדאי לכם לבחור בתמ"א 38!

אם אתם מעוניינים לעבור לבניין חדש, בטוח וממוגן יותר, אם חסרה לכם מעלית או אם אתם זקוקים לדירה גדולה יותר – ייתכן מאוד כי תמ"א 38 בתל אביב היא פתרון מושלם עבורכם, שאינו כרוך בעלות.