דף הבית
נושאים כלליים

שתלים בשיניים
שתלים דנטלים לשיניים חדשות

שתלים בשיניים יכולים להיות עסק מורכב ויקר, אבל היום נמצא סוג חדש של שתלים המאפשרים הרכבת שיניים חדשות בקלות, בלי כאב ובמהירות רבה. שתלים בשיניים אלה הם שתלים דנטאלים. שתלים דנטלים החלו להיות מעשיים משנות השמונים של המאה הקודמת וכיום עושים בהם שימוש כל אימת שיש להחליף שן שנשברה, שן שנרקבה או כל שן שאבדה מכל סיבה שהיא.

מה הם שתלים דנטלים?

שתלים דנטלים הם המצאה קטנה וגאונית המאפשרת להרכיב שיניים חדשות על גבי שתל שהוא למעשה בורג טיטניום זעיר המוחדר לעצם החניכיים ושעליה ניתן להרכיב גשר, שן תותבת, מערכת שלמה של תותבות וכדומה. כדי לבצע זאת יש להיעזר במומחה לשתלים כדי ולא ברופא שיניים רגיל. שתלים דנטלים מחזיקים מעמד זמן רב, התהליך פשוט יחסית ולא לוקח זמן רב. בשתיים עד שלוש פגישות אצל רופא השיניים תוכלו לקבל מערכת שיניים חדשה על גבי שתלים בשיניים .

לא עוד שיניים תותבות

שיטת ארבע הברגים של שתלים בשיניים שינתה את הגישה לשיניים תותבות. לא עוד שיניים תותבות נשלפות, אלא גשר שיניים נצמד קבוע ללסת לאחר עקירת השיניים הישנות והברגתם של ארבעה שתלים מטיטניום. השיטה מכונה באנגלית "All on Four" בגלל ארבעת השתלים המחזיקים את הגשר. השיטה טובה במיוחד לאנשים הנזקקים לכך בשיניים האחוריות או לאנשים בלי עצם מספיקה החייבים עיבוי עצם או הרמת הסינוס. שתלים אלה הם שתלים מוטים המאפשרים יצרית שיקום קבוע המונע הרמת סינוס או השתלת עצם.

שתלים בשיניים – אצל מומחה בלבד

שתלים בשיניים עושים רק אצל רופא המתמחה בכך. שיטה זו אמנם הקטינה את זמן ההשתלה במאד והשתלים נקלטים ומחזיקים מעמד יפה לאורך שנים, אבל דרושה מומחיות גדולה בתחום כדי להצליח בכך ולכן חשוב שהרופא יהיה בעל נסיון בתחום. אם אתם מתכוונים לעבור טיפול של השתלת שיניים, הקפידו לקבל הצעות ממספר רופאים המתמחים בתחום, וכמובן קבלו המלצות ממטופלים שלהם שכבר עברו אצלם את התהליך ויוכלו לצייר לכם תמונה אמינה של התהליך כולו .