דף הבית
נושאים כלליים

שירות לאומי דתי
שירות לאומי דתי – אלטרנטיבה ראויה לשירות הצבאי

מדי שנה, יותר ויותר בני המגזר הדתי במדינת ישראל 'מוצאים' את עצמם נקרעים בין הרצון האישי והפנימי שלהם להתגייס ולשרת בצה"ל על מנת לתרום תרומה גדולה לחברה בישראל, לבין הרצון לשמור על אורח החיים הדתי – והכי חשוב, לשמור על כל כללי וחוקי הדת וההלכה. על כן, יותר ויותר מבני המגזר הדתי בגיל הגיוס אשר מעוניינים לשלב בין השניים, 'מתגייסים' למסגרת של שירות לאומי דתי. בטח כאשר שירות זה הינו אלטרנטיבה ראויה ביותר לשירות הצבאי.

שירות לאומי דתי – שירות לכל צורך ועניין

ובכן, אין כל צל של ספק, כי כל שירות לאומי דתי, מכל סוג ובכל מסגרת, הינו שירות לכל צורך ועניין. בטח כאשר הוא לא רק מסייע באופן ישיר לפרט ולחברה, הוא גם מסייע באופן עקיף למדינה ולחזון שלה. יחד עם זאת, שירות לאומי דתי מאופיין גם בנתונים הבלעדיים הבאים: נמשך בין שנה לשנתיים / לא כולל 'לחימה' בקרבות עם גורמים עוינים / לא מחייב 'עריכת' שבתות / מאפשר למתגייסים אליו לשמור על אורח החיים הדתי שלהם ועוד.

שירות לאומי דתי – 'מקרב' את המגזר הדתי לכלל החברה הישראלית

על אף הקונצנזוס הקיים בארץ (או אי הקונצנזוס) אשר מלווה את השירות הלאומי הדתי כבר עשרות רבות של שנים, הרי שאי אפשר כלל להתכחש לעובדה, כי, שירות לאומי דתי הינו חיוני ביותר לחברה – ובעיקר לחברה הישראלית באופן ברור ומובן. בטח כאשר שירות לאומי דתי 'מקרב' את המגזר הדתי לכלל החברה הישראלית בצורה טובה, ובטח כאשר שירות לאומי דתי כלל לא פוגע במגזר הדתי ושומר על כל אמונותיו, כלליו וחוקיו.

שירות לאומי דתי – בגן ילדים, בבית חולים, בתנועת נוער ואיפה לא

הקטגוריה של מסלולי התנדבות של שירות לאומי דתי כוללת בתוכה קשת רחבה, מגוונת ובעיקר צבעונית ביותר של מסלולי התנדבות וביניהם הבאים: מעונות, גני ילדים ובתי ספר, בתי חולים מכל הסוגים וכל סקטורי האוכלוסייה, תנועות נוער קהילתיות ולאומיות, שמורות טבע ופארקים ירוקים ועוד ועוד מסלולים רבים ואחרים.