דף הבית
נושאים כלליים

שולחן כתיבה

מאת: אורן מנשה

שולחן כתיבה נחשב לאחד הרהיטים השימושיים ביותר בכל בית או משרד. לשולחן כתיבה יש הרבה שימושים וניתן לומר שכמעט לכל אחד מדיירי הבית יש מספר שעות ביום בהן הוא מתיישב מאחורי שולחן כתיבה ועובד. שולחן הכתיבה עבר מספר גלגולים עד שהגיע למה שהוא היום. לפני שנים רבות שולחן הכתיבה נקרא מכתבה והיה מאוכלס באנציקלופדיות עבות כרס ושאר דברים שהיום כבר כמעט ואינם נראים עוד. המכתבה הייתה המראה שלנו כלפי האורחים שבאו לבקר והיו אנשים שאכלסו אותה בספרים שמעולם לא קראו רק כי זה עשה רושם טוב יותר על באי הבית. שולחן הכתיבה של היום מכיל לרוב אביזרי חשמל שימושיים כמו מחשב, פקס, טלפון ועוד. כאשר אתם מחפשים שולחן כתיבה לבית שלכם עליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים מהותיים בבחירה.

שולחן כתיבה תוצרת הארץ


נוחות מרבית


כפי שכבר נכתב קודם שולחן כתיבה משמש לא רק אתכם אלא גם את הילדים שלכם ולכן עליכם להתחשב גם בצרכים שלהם. אם ברשותכם שני שולחנות עבודה אחד עבורכם ואחד עבור הילדים שלכם מה טוב, אבל אם לא, עליכם לבדוק שהשולחן יהיה נוח ומתאים לישיבה ממושכת גם עבורכם וגם עבור ילדכם. בין אם זה להכנת שיעורי בית בחשבון של ילד בכיתה ג' ובין אם זה לצורך הכנת דו"ח שנתי לחברה אותה אתם מנהלים, על שולחן הכתיבה להתאים לכם ב- 100% הן מבחינת גובה, מרחב וגישה נכונה. אל דאגה, אם השולחן שקניתם לא יהיה לכם נוח במאה אחוז, תרגישו זאת כבר בלילה כאשר הגב שלכם יתחיל לכאוב.

לא לחסוך בקניית ריהוט משרדי

יש מקומות בהם אסור לנו לחסוך כסף. ריהוט משרדי איכותי משפיע במישרין על היציבה ועל הבריאות. שולחן כתיבה שאינו מתאים לנו יכול לגרום לנו לנזק רפואי. בסופו של הדבר השיקול יהיה שלכם אולם מקום בו אתם ובני משפחתכם מבלים שעות רבות מידי יום חייב להיות המקום האידיאלי מבחינת תנאי העבודה שלו. כיום, ניתן במחיר הוגן וסביר למצוא שולחן כתיבה שיענה על הצרכים שלכם בצורה טובה. מובן שישנם גם שולחנות כתיבה שעולים אלפי שקלים, אולם אותם אנו נשאיר למשפחת אריסון ורוטשילד.

עיצוב

מבחינת עיצוב, חשוב מאוד להתאים את העיצוב של שולחן הכתיבה לעיצוב הקיים בחלל החדר על מנת לתת לחדר גוון אחיד. במידה והשולחן צריך לתפקד בתור שולחן מנהלים, יש לבחור עיצוב יוקרתי הולם. יש היום אין ספור סגנונות עיצוב של שולחנות כתיבה, כל שעליכם לעשות זה פשוט ללכת ולראות מהו העיצוב שמשתלב בצורה הטובה והיפה ביותר עם העיצוב הכללי ואותו לבחור.