דף הבית
נושאים כלליים

רייזרים
רייזרים - מידע שכדאי לדעת

בשנים האחרונות קשה להתעלם מתופעת הרייזרים המשגעת את המדינה - כולם קונים רייזרים, שוכרים אותם, מייבאים באופן אישי ועושים טיולי רייזרים, הן במסגרת של טיול משפחתי והן במסגרת של יום כיף בעבודה.

רייזרים הציפו את השוק והפכו ליותר נגישים לשלל תחומי החיים: חקלאות, ספורט ותחביבים, תוך שהם מעניקים לנו את מירב הבטיחות ומקסימום הנאה. רייזרים אפילו זכו לכינוי "פלא העולם החדש", בעיקר בזכות ביצועיהם המדהימים ובנוחות הכרוכה בהפעלתם ובמהלכה של הנסיעה, כמו גם ביכולת בליעת המהמורות הפנומנאלית שלו.


רייזרים


רייזרים – שילוב של ג'יפ וטרקטורון


רייזרים אלה הם כלי נהיגה המשלבים בתוכם את המאפיינים של ג'יפים ושל טרקטורוני שטח. הם כוללים שתיים עד שלושה מושבים והנהיגה בהם, כמו בכל כלי רכב אחר, דורשת מהנהג להיות בעל רישיון בתוקף.

רייזרים מגיעים במגוון סוגים ודגמים, כאשר לכל אחד מהם את התכונות ויעודים ספציפיים שלו. אך מה שבולט במיוחד בכל הדגמים זה היחס בין גודל המנוע לבין המשקל הנמוך שלו יחסית לעוצמתו האדירה, מה שמעניק לו יציבות, בטיחות ויכולת תמרון מעולה בכל תנאי שטח.


רייזרים – מבחר סוגים למטרות שונות

רייזרים, בהיותם רכבי שטח שהיו נפוצים בעבר בעיקר במשקים חקלאים או אצל חובבי ספורט מוטורי, הפכו היום לכלים נפוצים, גם בקרב בעלי הצימרים המציעים טיולי רייזרים לנופשים וגם בקרב חברות טיולים המציעות טיולי שטח למגוון רב של אירועים. את הרייזרים ניתן בגדול לחלק לשלושה סוגים עיקריים: 4X4, XP, HD, כאשר כולם מאפשרים להאיץ ל- 100 קמ"ש במהירות שיא.

עם זאת, ישנם סוגים המתאימים לשאת משקלים כבדים, ישנם כאלה המיועדים רק לנסיעות ספורטיביות וישנם כאלה המתאימים לחובבנים, תוך שהם לא דורשים טיפול מיוחד וידע נרחב בתחום המכאניקה.


רייזרים – טיולים לכל המשפחה


טיולי רייזרים זוכים היום ליותר ויותר ביקושים, בקרב כל שכבות האוכלוסייה ובכל האירועים. כך למשל, טיולי רייזרים מזמינים למסיבות בר מצווה או למסיבת רווקים, לטיולים משפחתיים עם הילדים או לימי כיף לעובדים. הם נערכים כמעט בכל מקום בארץ: ממטולה ועד אילת ומעניקים למטיילים הנאה צרופה, כמו גם חוויה בלתי נשכחת.

כדי להצטרף לאחד הטיולים מסוג זה, כל מה שצריך זה להיכנס לרשת האינטרנט ולבחור את הטיול המתאים ביותר עבורכם. זה יכול להיות טיול בהרי נפתלי העובר בשבילים מפותלים לעמק החולה ויכול להיות טיול לילי על חוף הים כולל שחייה לילית במעיין מנביעה טבעית וארוחות שטח.