דף הבית
נושאים כלליים

ציוד משרדי

מאת: אפרת לביא

ציוד משרדי - מגוון חומרים זמינים

כללי

בין אם זה בבית או בין אם זה בתוך המשרד, מבלי שנרגיש אנו מוקפים ריהוט משרדי מכל הסוגים: החל משולחנות מחשב, מחשבים ומכונות גריסה, דרך כסאות עובד ומנהל ועד למעמדי עפרונות, לוחות שעם, קלסרים ואפילו עטים. ההיצע בתחום ציוד משרדי הוא נרחב ביותר, ניתן למצוא שלל רהיטים וחפצים העשויים מחומרי גלם שונים ובכל מני סגנונות. ההיצע המבלבל גורם לא פעם לתהות מה באמת יש ובאילו חומרים אפשר להשתמש. המאמר הבא יענה על השאלות ויעשה קצת סדר בבלגן.

ציוד משרדי


החומרים

מבין האלמנטים המשכתבים את העיצוב וקו הריהוט של משרד מסוים, נמצאים חומרי הגלם של הרהיטים. חומרי גלם איכותיים יכולים להשתלב היטב בחלל המשרדי, ולהשרות את האווירה המתאימה. חומרי הגלם העיקריים שמאפיינים ציוד משרדי אלו אלומיניום, פלסטיק ועץ, וחומרי גלם נוספים כגון פורמייקה, זכוכית, ריפוד ופורניר הנחשבים לציפויי עץ. ניתן להשתמש בכל הסוגים הללו, אך כמובן שכל אחד מהם טומן יתרונות וחסרונות משלו. העץ למשל, החומר המרכזי לתעשיית רהיטים, ישתלב ברגלי ריהוט משרדי ובמשטחי עבודה: ארונות, שולחנות וכסאות משרדיים. שימוש בעץ טבעי דורש מחיר גבוה, עיוות של עץ הרהיט ולעתים פיצול העץ, תלוי בתכונה שלו. אך עם זאת לעץ יש מראה טבעי וחם השובר את הקרירות האופיינית לסגנון האורבאני הקיים במשרדים, הוא בריא יותר ועמיד מבחינת תיקוני פגמים.

אלומיניום או פורמייקה

אלומיניום מצוי בדרך כלל בכסאות משרד, ברגלי שולחנות משרדיים וכדומה. האלומיניום נותן מענה מתבקש למי שמחפש ציוד משרדי עמיד, חסין להתחמצנות ובעל משקל קל יחסית. חומר הפורמייקה מצויין בתכונותיו לגבי הריהוט המשרדי: בעל עמידות גבוהה מפני אש, לחות, מים ושריטות. הפורמייקה למעשה זהו חומר שנוצר מכבישת נייר חום ולבן מסיליקון בלחץ וחימום רב. הפורמייקה מגיעה במגוון טקסטורות, דגמים וצבעים אפשריים. זכוכית תעניק מראה יוקרתי וייחודי לחלל החדר, אך יש לקחת בחשבון שהיא יקרה ושבירה, בהתאם לסוגה. הזכוכית תוכל להשתלב כזכוכית צבועה, צרובה, שקופה וכיו"ב.

חומרים מייצרים תדמית

אולי אנחנו לא תמיד נותנים דעתנו לכך, אך החומרים ממנו עשוי ריהוט משרדי משפיעים רבות על האווירה ועל תדמית העסק. במידה ובוחרים בחומרים איכותיים הקשורים לתחום ציוד משרדי, הדימוי החיובי ישודר הן כלפי פנים וחוץ יחד: הן לעובדי המשרד והן ללקוחות המגיעים אליו. כיום ישנן חברות המספקות ציוד משרדי מגוון, וחושב שהחומרים ממנו עשוי הציוד יהיו יעילים ועמידים מפני שחיקה, וכמובן שיתאימו לאופי החברה. ציוד איכותי המתאים לקו העיצוב יצור סביבת עבודה נוחה ונעימה.