דף הבית
נושאים כלליים

מהו סנטף לפרגולה?
פרגולה היא אמצעי ההצללה הנפוץ בישראל כי היא עמידה לאורך שנים, אסתטית למראה ומתאימה למרפסות, גינות, חצרות וגגות. עם זאת, לא רבים מכירים את האפשרות של הוספת סנטף לפרגולה ואת היתרונות שלו. סנטף הוא למעשה לוח פוליקרבונט גלי שמטרתו המקורית היא קירוי פתחי תאורה. עם זאת, הסנטף הייעודי גם יכול להיות מותקן על גבי אמצעי קירוי קיימים כמו פרגולה.

בעזרת סנטף לפרגולה ניתן לשפר את ההצללה ולהגן על רהיטים בחצר או בגינה מפני שחיקה, בלאי וחשיפה ישירה לשמש. אפשר להחליט האם לקרות את כל הפרגולה באמצעות לוחות סנטף לפרגולה או להשתמש בהם רק בחלק החיצוני. כמו כן, הסנטף עצמו שומר על המראה המקורי ועל התכונות שלו לאורך שנים. הוא לא דורש שום סוג של תחזוקה מיוחדת ועלותו משתלמת ביחס ליתרונות.

היתרונות של סנטף לפרגולה

בעזרת סנטף לפרגולה ניתן לחסום חדירת גשם ולמנוע חשיפה לקרני השמש. קיימים סוגים שונים של סנטף ולכל אחד מהם תכונות מובילות. את הסנטף אפשר להשיג בצבעים לבחירת הלקוח והתכנון מבוצע על ידי אנשי מקצוע. נכון להיום נהוג לשלב סנטף לפרגולה בבתים פרטיים, במקומות ציבוריים, במפעלי תעשייה, במחסנים ועוד. הסנטף גם עמיד באש והוא קל משקל למרות שההתקנה שלו פשוטה.

היתרון הכי בולט של סנטף לפרגולה הוא גמישות גבוהה. בעזרת הגמישות ניתן להתאים את הסנטף לשטח הקיים בפרגולה ולחסוך במקום בלי לוותר על הצללה, קירוי והגנה מפני הגשם. הסנטף למעשה הופך את הפרגולה לשימושית בעונות מעבר או בחורף, כי הוא שומר עליה מפני פגעי מזג האוויר. בסופו של דבר, סנטף מלוחות חזקים הוא ככל הנראה הדרך היחידה להאריך את חיי הפרגולה וליהנות ממנה זמן רב.