דף הבית
נושאים כלליים

סנטף
הסנטף הוא למעשה פוליקרבונט גלי, אשר משמש תעשיות שונות כיום והינו מוצר "כחול לבן" המיוצר בישראל וכן פותח בישראל. לפוליקרבונט הגלי יתרונות רבים הנובעים בעיקר מהרכבו הכימי הייחודי.

הרכבו הכימי של הפולי קרבונט הגלי

הסנטף משתייך למשפחת הפולימרים. פולימר הוא חומר המורכב משרשרות של מולקולות ענק אשר קשורות אחת לשנייה בקשרים תוך מולקולאריים חזקים או קשרים קוולנטיים. חומר זה הוא פולימר תרמו- פלסטי, משמע, מאופיין בתכונות תרמו פלסטיות כגון יכולת עיצוב וכיפוף בתנאי קור וחום מסוימים, התייצבות בטמפרטורות קבועות וכדומה. הדבר מאפשר עיצוב של החומר סנטף בהתאם לצורך ולרצון, בקלות יתרה.

תכונות הסנטף

מלבד המוזכר לעיל, הסנטף מאופיין בסינון קרני UV מזיקות. לכן, משתמשים בחומר זה רבות בתעשיות של קירוי ופרגולות. ניתן להקנות לחומר צבעים ורמות שקיפות שונות בתנאי מעבדה תעשייתיים וכך לעצב את הקירוי או הפרגולה בהתאם לרצון הלקוח. תכונה נוספת המאפיינת את הסנטף היא רמת הנקיפות הגבוהה שלו, קרי, עמידותו הגבוהה בפני ניפוץ. בשונה מחומרים אחרים, כגון זכוכית, חומר זה איננו מתנפץ בקלות וזאת הודות להרכבו הכימי והפלסטיות שלו. חומר זה איננו יקר ועלותו נמוכה באופן יחסי, מה שהופך אותו לזמין ונגיש לתעשיות רבות ואת השימוש בו בכמויות גדולות ומסחריות לאטרקטיבי ביותר. סנטף עמיד במיוחד בפני תנאי קור וחום, משקעים ותנאי מזג אוויר שונים ומשתנים, לכן שימושו בתנאים חיצוניים מתאפשרת בקלות ובמידה ויש צורך בהחלפתו, כאמור, עלותו נמוכה ואין הדבר מורכב גם אילו מדובר בכמויות גדולות ממנו. הסנטף, כאמור לעיל, הוא פיתוח ישראלי ומיוצר בארץ בייצור כחול לבן, מה שאומר שרכישתו תורמת למסחר הישראלי ולהמשך הפיתוח והמחקר בתחום הפולימריים התרמו פלסטיים בישראל.