דף הבית
נושאים כלליים

מערבל בטון למכירה

מערבל בטון למכירה


מערבל בטון הוא מכשיר שמטרתו ללוש רכיבי בטון עד להגעה למרקם הנכון. יש מערבלי בטון המשמשים גם לשינוע התערובת המוכנה מהמפעל ועד לאתר הבניה.


סוגים שונים של מערבל בטון למכירה


ישנם שני סוגים עיקריים של מערבל בטון למכירה - מערבל בטון נייד ומערבל בטון נייח:

מערבל בטון נייח הוא לרוב בעל נפח קטן ומשמש להכנת כמויות קטנות של בטון. לאחר הכנסת החומרים הדרושים, מופעל מנוע חשמלי הגורם לערבול התערובת. כשהתערובת מוכנה, מוזגים את הבטון למקום הדרוש. קיים גם מערבל בטון למכירה גדול המותקן בצורה אופקית ונמצא במפעלים לייצור בטון או מוצרי בטון.


מערבל בטון נייד בעל נפח גדול ומורכב על גבי משאית. החומר מוכנס אליו במפעל בטון ומתערבל לעיסה אחידה. תפקידו הנוסף של המערבל הוא לשמור את התערובת בתנועה כך שלא תתייבש.עבודה עם מערבל בטון


ראשית יש למלא את הדוד של המערבל דרך המשפך העליון. לאחר העמסת החומר, יש לשנע את המערבל אל אתר הבניה ולאחר הערבול הסופי של הבטון, לשפוך אותו אל המקום המיועד בעזרת הכוונת השוקת. למערבל בטון אין מד שמראה על כמות הבטון שנותרה בדוד, אך כאשר נשארים בו רק ארבעה קוב, נשמע רעש של גרגירי חצץ. ניתן לבדוק את כמות הבטון גם באמצעות טפיחה על הדוד. לאחר סיום העבודה, יש לשטוף היטב את הדוד באמצעות מים ולאחר מכן לסובב את הדוד ולשפוך את המים. אם נשאר במערבל הבטון עוד בטון, יש להיפטר ממנו ולשפוך אותו במקום מתאים או לחלופין למחזר אותו.

לפני שמחליטים על רכישת מערבל בטון, יש לעבור על האתרים השונים של מערבל בטון למכירה, לחשוב מהן התכונות הדרושות למערבל ולבחור לפיהן.