דף הבית
נושאים כלליים

מכסחות דשא
כל מה שרציתם לדעת על מכסחות דשא :

הרבה אנשים חולמים על בית עם גינה, גינה דורשת טיפוח וטיפול שוטף במידה ואתם מעוניינים שהיא תהיה גם נאה. אם בגינה שלכם יש דשא אתם תצטרכו גם מכסחת דשא לשמירה על האסתטיקה. כאשר אנו מדברים על מכסחות דשא אנו צריכים לעשות הפרדה בין הסוגים השונים.

ההבדל העיקרי בין המכסחות הוא בין מכסחות דשא אותן דוחפים ובין מכסחות דשא עליהן רוכבים. כאשר אנו מתייחסים למכסחות הדשא לדחיפה אנו למעשה מדברים על מכסחת דשא אותה אדם דוחף תוך כדי הליכה. מכסחות דשא לרכיבה הינן מכסחות עליהן יושב הנהג והוא מפעיל אותן ממש כמו טרקטור. מכסחות אלו משמשות בעיקר לכיסוח מדשאות ציבוריות ופארקים.

מכסחת דשא – מה חדש בתחום ?

ענף הגינון הוא ענף מתפתח וזאת בשל הדרישות הגבוהות בשוק והזמן המועט אשר עומד בפני גננים לביצוע העבודה. בשל התפתחות התחום אנו יכולים לראות המצאות חדשות רבות כגון מכסחת הדשא הרובוטית. מדובר על מכסחת דשא עם יכולת נסיעה אוטומטית בה אין שום צורך בדחיפה או נסיעה, היא חוסכת לבעלי גינות פרטיות זמן רב בעבודה בגינה.
בנוסף, ישנן מכסחות דשא נטענות אשר פועלות בצורה אלחוטית לאחר שהטעינו אותם בסוללות ליתיום.

בטיחות בעבודה עם מכסחת דשא

מכסחות דשא הן כלי נהדר אך הן יכולות להיות מסוכנות למדי. אפשר לראות כי לא מעט מהתאונות בבתים קשורות בצורה כזו או אחרת במכסחת דשא ועל כן יש לנקוט במשנה זהירות בעת העבודה עימן.

כאשר עובדים עם המכסחת יש לשים לב שאין ילדים קטנים או חיות בסביבה, להבי המכסחת החדים יכולים לגרום לכוויות, חתכים עמוקים ואף קטיעה של היד, הרגל או האצבעות. אחסון המכסחת צריך להיות מרוחק מילדים ורצוי במקום נעול ומרוחק, גם כדי להרחיקן מילדים וגם כדי להגן עליהן מפני גניבות.

כיצד יש לבחור מכסחת דשא ?

מכסחות הדשא של היום הן יותר משוכללות מאי פעם. אנו מדברים על עשרות דגמים, גדלים וצורות למכונה שעושה דבר אחד – לגזום דשא. מדובר על הוצאה לא קטנה אך גם בהשקעה שכן מכסחת דשא טובה תחזיק מעמד שנים רבות ותשרת אתכם כראוי.

בחנו את המחירים השונים בשוק, את כוח המנוע של המכסחות, את מוניטין היצרנים וכמובן גם את האחריות על המוצר. חשוב מאוד לתחזק את מכסחת הדשא כראוי משום שרק אחזקה ראויה לאורך השנים תוכל להבטיח שהמכסחת תעבוד כראוי לאורך שנים רבות.