דף הבית
נושאים כלליים

מכללת ספיר
מכללת ספיר – כי מדרום תיפתח הטובה

ישנן כל כך הרבה מכללות ברחבי הארץ, אך לא כולן הצליחו לייצר לעצמן שם מכובד בעולם האקדמי. בין המכללות המובילות בארץ בולט שמה של מכללה דרומית ומרוחקת, מכללת ספיר, אשר בשנים האחרונות קונה לעצמה שם, ומציעה תחרות יפה על ליבם של סטודנטים פוטנציאליים מכל הארץ.

המכללה שוכנת סמוך לעיר שדרות, אך לא ממש בתוכה אלא בקריית החינוך שער הנגב, מתחם ירוק ונעים בו שוכנים גם בנייני המועצה האזורית, בתי ספר ועוד. ישנם לא מעט גורמים שהפכו את מכללת ספיר ליותר ויותר מבוקשת בקרב סטודנטים, גורמים שכדאי גם לך לקחת בחשבון.

מה יש בך, מכללת ספיר?

• תנאי קבלה – כחלק מרוח המכללה, מבקשים ראשיה לתת הזדמנות לכמה שיותר סטודנטים לרכוש השכלה גבוהה. כתוצאה מכך, תנאי הקבלה במקצועות רבים עשויים להיות גמישים מאוד ולאפשר לימודים במכללה למי שלא היה יכול להתקבל במוסד לימודים אחר. הגמישות בתנאי הקבלה לא באה על חשבון מקצועיות ודרישות אקדמיות במהלך הלימודים – לאחר שקיבלת הזדמנות להתחיל, תצטרך לעבור סינון נוקשה ומחמיר על מנת להמשיך משנה א' לשנה ב'.

• רמה אקדמית גבוהה – במכללת ספיר ישנן 15 מחלקות אקדמיות שונות, בית ספר להנדסאים וטכנולוגיה, מרכז קדם אקדמי של מסלולי מכינה שונים ומרכז רב תחומי ללימודי חוץ ולימודי תעודה. המכללה מקפידה על תכניות לימודים מגוונות ומעמיקות שחלקן ייחודיות למכללה, ועל רמה גבוהה של מרצים וצוות אקדמי. בין המסלולים הבולטים של המכללה - החוג לקולנוע, לתקשורת, עבודה סוציאלית ועוד.

• עלות המחיה – הסטודנטים של מכללת ספיר מתגוררים במעונות שמציעה המכללה או שוכרים דירה בשדרות או באחד הקיבוצים הסמוכים. בכל אחת מהאפשרויות הללו המגורים הם במרחק הליכה מהקמפוס, ועלותם ממש מצחיקה בהשוואה לדירות במרכז או אפילו בצפון הארץ.

• אידיאולוגיה - רבים מהפוקדים את שערי המכללה, בין אם הם סטודנטים או מרצים, עושים זאת גם מטעמי אידיאולוגיה. לא לחינם הוקמה המכללה דווקא במיקום זה, במטרה להפריח מעט את השממה ולהוות מוקד משיכה לצעירים שיגיעו ללימודים ואולי יישארו אף אחריהם. הצלחת המכללה מובילה ליצירת מקומות עבודה חדשים באזור ולהתחדשות שתורמת למשק הישראלי כולו.

• שכר הלימוד במכללה, בניגוד למכללות רבות אחרות, הוא אוניברסיטאי. בנוסף, מציעה המכללה, בתמיכת קרנות שונות, שפע של מלגות עידוד לסטודנטים. ההצלחה של מכללת ספיר, היא אינטרס מובהק של המדינה ושל המועצה, המשתדלת לעודד יותר ויותר צעירים להירשם בעזרת שלל הטבות והנחות.