דף הבית
נושאים כלליים

מידע על טיול לאנטארקטיקה
כל מה שצריך לדעת על טיול לאנטארקטיקה

החלטתם שהפעם אתם יוצאים לטיול מיוחד ושונה מאד בחו"ל. לא עוד טיול ליעדים הרגילים של אירופה וארה"ב - הפעם אתם מארגנים לעצמכם טיול לאנטארקטיקה. למה דווקא אנטרקטיקה? כי אנטארקטיקה היא יבשת ענקית למדי, קפואה, שאין בה מושב של בני אדם בשל האקלים הקיצוני. עם זאת, בעשורים האחרונים התפתחה תיירות מפתיעה מאד אל היבשת, והמוני הפלגות יוצאות בחודשי הקיץ הקצרים אל חבל ארץ ייחודי זה, ומעניקות לתיירים שמגיעים לשם טיול יוצא מן הכלל, והרבה מאד מראות וחוויות שלא יישכחו עוד הרבה מאד זמן לאחר שתחוזרים מן הטיול המיוחד הזה.


מה צריך לדעת על הטיול?

בניגוד לטיולים אחרים שאתם יכולים לארגן בעולם, טיול לאנטארקטיקה לא יכול להתבצע בצורה עצמאית. הסיבה לכך היא מזג האוויר הקיצוני והתנאים המיוחדים. פעמים רבות, גם טיול מאורגן לאנטארקטיקה נדרש לשנות את מסלולו בשל התנאים המיוחדים - ולכן תמיד ההפלגות מובלות על ידי אנשי מקצוע. מכל מקום, אם אתם רוצים לטייל באזור, דאגו לצאת בהפלגה מאורגנת, שיש לה את האמצעים לבצע טיול בטוח.


כיצד הטיול מתנהל?

טיול לאנטארקטיקה מתבצע לרוב דרך שיט, כאשר יוצאים מהנקודה הדרומית ביותר ביבשת דרום אמריקה. ברוב המקרים, מדובר על שיט שיוצא מאוסוואיה (העיר הדרומית ביותר בעולם הממוקמת בארגנטינה). אם אתם יוצאים אל טיול מאורגן לאנטארקטיקה, ברוב המקרים המחיר יכלול גם את הטיסה מישראל לבואנוס איירס, ומבואנוס איירס לאוסוואיה. עם זאת יש אפשרות לרוב לצאת לטיול המאורגן בלי לרכוש מראש את כרטיסי הטיסה במסגרת הטיול, אלא לרכוש אותם באופן עצמאי.


ומה צריך לארוז?

כשאתם יוצאים אל טיול לאנטארקטיקה, צפו למזג אוויר קר במיוחד. למרות שבחודשי הקיץ ביבשת השמש זורחת כל הזמן - עדיין מזג האוויר הוא קר למדי. כאמור, טיול לאנטארקטיקה מתרחש לרוב באמצעות הפלגה מיוחדת, כאשר בספינות עצמן תמיד יש ציוד חימום מתאים, ולרוב העלויות של הטיול המאורגן גם מכסות השכרה של מגפיים מיוחדות לטיול ביבשת.