דף הבית
נושאים כלליים

מזונות אישה

מאת: אור חיימוב

תפיסה מעוותת

כל התפיסה של מזונות שהגבר נדרש לשלם לאישה אחרי פרידתם נראה לי הזוי. אמנם אני עדיין רווק ולא נדרש להתמודד עם הצרה הזו בעצמי אבל לא אשקר אם אומר שהעניין הזה משפיע על החלטתי לגבי כניסה לחופה. חכמים רבים אומרים- בחר להתחתן עם האישה שיהיה לך קל להיפרד ממנה.

הזוי לחלוטין

בהתחלה זה נראה לי קצת הזוי אבל אחרי שראיתי חבר טוב מתגרש ואוכל מרורים מאשתו לשעבר, התחברתי לאמירה לחלוטין. הדבר ההזוי ביותר הוא שעכשיו הוא צריך לשלם לה מזונות אישה, בלי קשר למזונות ילדים. כל העניין הזה נראה לי אבסורדי. איפה הפמיניזם כשצריך אותו? למה הגבר צריך לשלם מזונות אישה? מי המציא את הדבר המטורף הזה?

ילדים כן אבל למה אישה?

אני יכול להבין כשמדובר על מזונות ילדים עוד איכשהו אבל מזונות אישה? באיזה קטע? אני לא בקיא בכלל בעניינים המשפטיים ובכללים בנוגע למתי משלמים מזונות אישה, למי, למה וכמה אבל רק העניין הזה כקונספט נשמע לי בעייתי. בכלל, למה הפמיניזם הוא חד כיווני ? אם המטרה היא ליצור שוויון בין נשים לגברים אז למה זה עובד רק כשנח לנשים.

לא צריך שיוויון

אגב, שלא תבינו אותי לא נכון, גם המטרה הזו של שוויון נשמעת לי הזויה כשלעצמה. מי אמר שאנחנו צריכים להיות שווים ? הרי לא בראו אותנו שווים. אמנם כל עניין הג'נדר גמיש יותר בחברה המודרנית אבל עדיין יש הבדלים מובנים בין גברים ונשים וטוב שכך. טוב מאוד שכך. יחד עם זאת לא צריך להפלות לרעה אף אחד מהצדדים, לא נשים וגם לא גברים. אם גבר יוצא מנישואין של כמה שנים עם נטל של חובות חודשיים למזונות ילדים ולמזונות אישה, יש כאן בעיה.

מסקנה עגומה

איזה גבר שפוי יכנס אח"כ למערכת התחייבויות נוספת מהסוג הזה? ובכלל, אולי לא רחוק היום עד שגברים לא ירצו להיכנס לסיפור הזה בכלל שזה מה שעובר לי בראש כרגע. הגבר בעולם המודרני הוא בר מזמן לא המפרנס היחיד ולכן אין סיבה שהוא ישלם מזונות אישה לאישה עובדת ומרוויחה, לפעמים יותר ממנו. לי זה נראה מעוות.