דף הבית
נושאים כלליים

מברגה





מברגה – כמה שדברים שכדאי לדעת


מברגה נטענת

מברגות נטענות הופכות את החיים להרבה יותר קלים. זה לא משנה אם אתם משפצים מקצועיים או אנשים פרטיים שמטפלים בבית כמו שצריך. במקום לחפש שקע קרוב למקום העבודה, ניתן להתנייד בחופשיות ברחבי הבית ולבצע מגוון עבודות עם המברגה. כיום גם לא מדובר בתוספת כספית משמעותית ולכן אין בכלל שאלה לגבי הסעיף הזה.


מברגה או מקדחה?

מדובר בשני מוצרים שונים שיכולים להתאחד לכדי מכשיר נחמד אחד. מי שמעוניין לבצע קדיחות עם הכלי, חשוב לראות שמדובר בכלי עם העוצמות הנחוצות לכך. משיקולי מקום אחסון, מומלץ כיום לקנות מברגה שהיא גם מקדחה. מדובר בהכלאה טבעית הדומה להכלאה שבין מדפסת לפקס, חיבור טבעי.


מבנה המברגה

רוב המברגות מגיעות כיום במבנה מסוג T. חברות כמו Bosch או מקיטה מציגות דגמים חזקים במיוחד. מדובר במבנה חזק ויציב שמאפשר לבצע עבודות קדיחה עם עומס והתנגדות. מבנה ה-T מספק לנו תמיכה מירבית ולעיתים ניתן להוסיף לו גם רגל נוספת שמבטיחה יציבות בעבודה. יחד עם זאת ישנן גם מברגות קטנות וצרות או בקיצור "מברגון". מברגה מסוג זה היא קטנה ועדינה יותר. היא נועדה לעבודות פשוטות ונוחה יותר לשימוש במקומות צרים וקטנים. ישנם אמנים המשתמשים במברגה כזו במהלך תהליך היצירה.


עוצמת הכלים

ניתן כיום לרכוש מברגה בעוצמות אדירות. אלא שאין בכך כל צורך לצורך עבודות בית רגילות. כשבאים לבחון את עוצמתו של הכלי הזה בודקים פרמטרים שונים כמו: כמות וולט, מומנט, מהירות הסיבובים וכו'... במקום להלאות אתכם בנתונים, אנו ממליצים לכם פשוט להתייעץ עם המוכר בחנות. ישנה הפרדה כללית בין כלים בסטנדרט מקצועי לבין כלים בסטנדרט של עבודות ביתיות. חבל להוציא כסף על משהו שפשוט לא צריכים.


תוספות שימושיות

מי שעובד עם מברגות ביומיום ודאי שם לב לפרטים קטנים שמקלים את החיים עד מאד. למשל הנושא של נעילת הציר. ניתן לעצור באמצע העבודה, לנעול את הציר – ולהשתמש במברגה בתור מברג. מדובר בפטנט שימושי ביותר. כמו כן ניתן למצוא כיום דגם מברגה עם פנס זעיר בחלקו הקדמי של הכלי. פנס מסוג זה מאפשר עבודה במקומות חשוכים ומתן בקרה על איכות הקדיחה.


ולסיכום

המברגות של היום הן די אלגנטיות. מומלץ להגיע פיסית אל חנות כלי בית ולהתרשם מהדגמים השונים. כמו בכל תחום, יש את אותם הדגמים, בהם היחס של עלות-תועלת הוא האופטימלי.