דף הבית
נושאים כלליים

טיול לאיטליה
  טיול לאיטליה – איך להתנהג ברומא?

רומא העיר הנצחית היא אחד מאתרי התיירות הנפוצים ביותר בעולם. רומא מושכת אליה תיירים מכל רחבי העולם ויש החוזרים אליה שוב ושוב. ברומא צולמו כמה מן הסרטים הבלתי נשכחים שנעשו בעולם ורומא מסמלת את הישן והחדש בו זמנית. שרידי האימפריה הרומית המצויים לצד איטליה המודרנית כשכל ההיסטוריה האיטלקית נתמכת בהם מרשימים כל תייר בעולם.

כיצד להיות רומאי ברומא ?

אם אתם שותים קפה בבוקר בחוץ, שתו אותו בעמידה ליד הבר. בבוקר אל יושבים הרומאים ליד שולחנות, אלא מזמינים, שותים וממשיכים ללכת לעבודה. האיטלקים שותים את קפה הבוקר בחוץ ולכן זה גם זריז. הקפה הנכון לשתייה בבוקר הוא קפוצ'ינו ולא בערב ובצהריים. יחד עם קפה הבוקר מזמינים קורנסו שהוא זהה לקרואסון צרפתי או טרצמיציני שנראה כמו לחם משולש קטן. בצהריים מזמינים קפה ללא חלב – אספרסו או מקיאטו. כשתגידו קפה באיטליה תקבלו אספרסו.

מה שותים בזמן הארוחה ?

ארוחת צהריים שותים מים ויין. אל תזמינו קולה ולא מיץ ענבים בארוחת צהריים או בארוחת ערב. את היין תזמינו מהמלצר ותשאלו על היין המיוחד של הבית ומה מומלץ עם איזה תפריט. האיטלקים אוהבים לשתות יין ויש להם יינות מעולים מתוצרת מקומית. שלא לדבר על המטבח האיטלקי העשיר בפסטות ופיצות מסוגים שונים ובאין ספור טעמים.

מה אסור לעשות ברומא ?

במהלך טיול לאיטליה זכרו - אסור לאכול פסטה עם כף כמו שעושים האמריקנים ושאנחנו העתקנו מהם. האיטלקים מסובבים את הפסטה על המזלג ואם יש צורך על קצה הצלחת – שום כף לא נכנסת לצלחת פסטה ברומא. ובנוסף – לעולם, אבל לעולם אל תבקשו קטשופ עם פסטה. זו העלבה בוטה של מכין הפסטה וקשה מאד להתגבר על כך. מנת פסטה ברוטב עגבניות – נפוליטנה, היא המנה האולטימטיבית לילדים ולמבוגרים כאחד.

אם תפנימו עצות אלו תוכלו לטייל ברומא וליהנות מכבוד רב במקומות השונים גם אo ידעו שאתם תיירים. אז כל מה שנותר עכשיו הוא לגשת אל סוכנות נסיעות מנוסה ואמינה ולתכנן את הטיול הבא שלכם לאיטליה.